TopTip

Novinka: Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Rádio LUMEN vysiela 24 hodinové vysielanie. Denne ide o množstvo hodín vlastných autorských relácii, v ktorých máte možnosť zachytiť významné osobnosti cirkevného a spoločenského života, témy pozdvihujúce myseľ i ducha, alebo jednoducho chcete znova počuť seba, či svojich blízkych, ktorí sa ocitli pri mikrofóne Rádia LUMEN. Nie je nič jednoduchšie, ako sa vrátiť k množstvu relácii v našom archíve, ktorý je voľne dostupný pre všetkých!

Do archívu sa dostanete kliknutím na ikonu ARCHÍV v hornej lište v hornej časti stránky. Vami zvolenú reláciu si môžete vybrať podľa abecedy (hľadáte podľa názvu relácie). Kliknutím na ikonu prehrávača sa vám relácia spustí a vy môžete nerušene počúvať. Zároveň sa môžete v relácii posunúť dopredu, alebo dozadu podľa vašej preferencie, ktorú časť relácie chcete počúvať. Sme radi, že ako jedno z mála médii na Slovensku vám vieme v našom archíve aktuálne poskytnúť takmer 25 000 záznamov na prepočutie!

Často sa na nás obraciate s otázkou, či je možné reláciu stiahnuť. Túto službu poskytujeme len pri vybraných reláciách zväčša liturgického charakteru, alebo pri reláciách, kde nie sú použité licencie tretích strán (napríklad hudba, alebo iné produkty, ktoré nie sú vlastníctvom Rádia LUMEN). Stiahnuť si môžete napríklad záznamy svätých omší, vysielanie Rádia Vatikán, obľúbený Kalendár prírody, spravodajský súhrn dňa Infolumen a mnohé iné... Možnosť stiahnutia relácie je aktívna vedľa relácie vždy vpravo príslušnou ikonkou.

Ak máte záujem o pravidelné sledovanie relácii, ktoré nie sú dostupné na stiahnutie, odporúčame využiť službu Podcast. Systém funguje tak, že cez aplikáciu v počítači alebo v mobile sa prihlásite k odberu podcastu konkrétnej relácie. Aplikácia si pravidelne kontroluje obsah na našom webe a automaticky upozorní, ak do archívu pridáme novú reláciu. Druhá podstatná výhoda je, že mnohé tieto aplikácie si dokážu takýto obsah prevziať vopred cez klasický streaming a následne ho môžete prehrať vtedy, keď vám to vyhovuje. Treba len nájsť vhodnú aplikáciu zadaním reťazca "podcast" v obchode určenom pre vaše zariadenie, zvyčajne google Play alebo iTunes store.

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 28.05.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
 • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
 • Za mňa a moju sestru Magdalénu, aby sme spravili skúšky na autoškolu. Renáta
 • Za uzdravenie môjho manželstva a obnovu našej krásnej rodiny. Nech si odpustíme hriechy a nájdeme vieru, nádej a lásku. Veronika
 • Za uzdravenie, oslobodenie od závislosti alkoholu, hier a Božiu pomoc a ochranu pre priateľa Marcela. Zuzka
 • Za nášho syna Adamka, ktorý už dlho bojuje s chorobou. Lucia
 • ZA ZDRAVIE, BOŽIU POMOC A SILU VIERY PRE RODIČOV VLADIMÍRA A MÁRIU. JANA
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.