TopTip

Z domova
Lumentúra v Terchovej otvorila turistickú sezónu Rádia LUMEN.

Lumentúra v Terchovej otvorila turistickú sezónu Rádia LUMEN.

Viac ako 150 poslucháčov Rádia Lumen sa počas víkendu stretlo na prvej tohtoročnej Lumentúre. Miroslav Saniga ju nasmeroval do Terchovej. Okrem prechádzky bola v programe aj svätá omša, ktorú celebroval riaditeľ rádia Juraj Spuchľák. Nechýbalo ani štedré občerstvenie a dobrá nálada. „Terchová má taký chotár krásny, že by ste tu mohli stráviť celý život a nenavštívili by ste všetky tie pozornosti, ktoré Pán Boh tu nám dal. Vybrali sme tú oblasť, kde ľudia voľakedy robili na Podžiari, kde sa žilo, kde sa pásli ovečky a z toho Podžiara je viacero krásnych chodníkov do nových dolných, horných dier poprípade sa dá ísť potom ešte aj na sedlo medzi Rosutce,“ vysvetlil prírodovedec Miroslav Saniga.
S Rádiom LUMEN do prírody putovala aj jedna z víťaziek súťaže preteky čnosti: Prvýkrát sme. Je to blízko, pekné počasie to máte hore asi zariadené," zažartovala Lucia Šmidovičová z Višňového, ktorá sa lumentúry zúčastnila aj so svojimi deťmi a manželom. Cestu na lumentúru si našli aj poslucháči z pomerne vzdialených končín od Terchovej - napríklad Partizánske, alebo Bardejov. 
Súčasťou Lumentúry sú pravidelne aj sväté omše v prírode. Hlavným celebrantom je riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák. Svätú omšu na Turíce v prírode ešte neslúžil. „Nie, nie Turíce som tak ešte neslávil. Duch svätý je život. A aj život v prírode," pripomína otec Juraj Spuchľák.

Ďalšie 2 lumentúry, ktoré sú naplánované na leto a skorú jeseň budú cielené na poslucháčov zo západného a východného Slovenska. O čase ich konaní nájdete všetky potrebné informácie v dostatočnom predstihu na webe lumen.sk a tiež vo vysielaní Rádia LUMEN. 

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 20.06.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
 • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
 • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
 • Za zomrelých Eduarda a Jozefa. Eva
 • Za Božiu pomoc pri skúškach v poslednom ročníku. Matúš
 • Za môjho manžela Mareka, aby našiel vieru v Boha, odpustil a aby sme zachránili naše manželstvo a rodinu. Veronika
 • Za zdravie a vyriešenie problémov so zdravím a Božiu pomoc pre Annu a Danu
 • Za zdravie a Božie požehnanie za moju sestru Máriu a jej rodinu. Sestra Valéria
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.