aktuality

Z domova | | Ján Heriban

Manželia Kertysovci: Cez animátorstvo sa delíme s našou láskou

Z domova

Ján Heriban a manželia Kertysovci

Obidvaja sú dlhoročnými aktívnymi animátormi v Domke – Združení saleziánskej mládeže. On je salezián spolupracovník a ona sa na toto povolanie pripravuje. Jedno zo saleziánskych podujatí bolo pre nich kľúčové, pretože sa tam prvýkrát stretli. Netrvalo dlho a v októbri minulého roka sa zobrali.

Peter a Kristína Kertysovci z Bratislavy sa snažia svoju vzájomnú rozdávať tým, že sa aj v manželstve naďalej venujú mladým. Okrem toho si radi otvoria knihu alebo si doprajú rozhovor pri dobrej večeri. Rozhovory zohrali kľúčovú úlohu už na počiatku ich vzťahu. „Od začiatku sme sa rozprávali o hlbších témach, zisťovali sme svoje názory na rôzne oblasti“, konkretizuje Kristína. Peter dodáva, že často pri tom zostali v úžase nad krásou toho druhého. „Myslím si, že toto nás tak veľmi spojilo, tá schopnosť žasnúť nad krásou a peknými vecami,“ vyznáva.

Kertysovci sa venujú svojim priateľom - animátorom v stredisku Domky na Daliborovom námestí v Bratislave – Petržalke. „Pre mňa je Tinka v tomto veľmi veľkou oporou. Vďaka priestoru doma, z ktorého vychádzam, viem prevziať väčšie zodpovednosti. Manželstvo je veľmi stabilizačné,“ pochvaľuje si Peter. „Chceme, aby Božia láska, ktorú cítime cez toho druhého, pretekala na ostatných,“ dodáva Kristína, prečo sa nevzdali animátorstva, aj keď už sú svoji a majú záväzky.

Aj preto sa pri septembrovom blahorečení saleziána Titusa Zemana, ktoré bude v Bratislave, rozhodli u seba doma ubytovať mladých, ktorí na túto slávnosť pricestujú. Vypočujte si celý rozhovor s Kertysovcami v našom archíve Byť šťastnou rodinou dnes z 23. 6. 2017 a dozviete sa aj to, v čom ich don Bosco inšpiruje v ich vzťahu.