TopTip

Z domova
Manželia Kertysovci: Cez animátorstvo sa delíme s našou láskou

Manželia Kertysovci: Cez animátorstvo sa delíme s našou láskou

Ján Heriban a manželia Kertysovci

Obidvaja sú dlhoročnými aktívnymi animátormi v Domke – Združení saleziánskej mládeže. On je salezián spolupracovník a ona sa na toto povolanie pripravuje. Jedno zo saleziánskych podujatí bolo pre nich kľúčové, pretože sa tam prvýkrát stretli. Netrvalo dlho a v októbri minulého roka sa zobrali.

Peter a Kristína Kertysovci z Bratislavy sa snažia svoju vzájomnú rozdávať tým, že sa aj v manželstve naďalej venujú mladým. Okrem toho si radi otvoria knihu alebo si doprajú rozhovor pri dobrej večeri. Rozhovory zohrali kľúčovú úlohu už na počiatku ich vzťahu. „Od začiatku sme sa rozprávali o hlbších témach, zisťovali sme svoje názory na rôzne oblasti“, konkretizuje Kristína. Peter dodáva, že často pri tom zostali v úžase nad krásou toho druhého. „Myslím si, že toto nás tak veľmi spojilo, tá schopnosť žasnúť nad krásou a peknými vecami,“ vyznáva.

Kertysovci sa venujú svojim priateľom - animátorom v stredisku Domky na Daliborovom námestí v Bratislave – Petržalke. „Pre mňa je Tinka v tomto veľmi veľkou oporou. Vďaka priestoru doma, z ktorého vychádzam, viem prevziať väčšie zodpovednosti. Manželstvo je veľmi stabilizačné,“ pochvaľuje si Peter. „Chceme, aby Božia láska, ktorú cítime cez toho druhého, pretekala na ostatných,“ dodáva Kristína, prečo sa nevzdali animátorstva, aj keď už sú svoji a majú záväzky.

Aj preto sa pri septembrovom blahorečení saleziána Titusa Zemana, ktoré bude v Bratislave, rozhodli u seba doma ubytovať mladých, ktorí na túto slávnosť pricestujú. Vypočujte si celý rozhovor s Kertysovcami v našom archíve Byť šťastnou rodinou dnes z 23. 6. 2017 a dozviete sa aj to, v čom ich don Bosco inšpiruje v ich vzťahu.

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 23.06.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
 • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
 • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
 • Za Božiu pomoc pre Róberta, ktorý leží v kóme. Iveta
 • Za zdravie a Božie požehnanie pre všetkých členov mojej rodiny. Za obrátenie môjho manžela, tiež za syna Marka a jeho manželku a za milosť prijatia sviatosti manželstva pre nich obidvoch. Mária
 • Za zomrelého otca Pavla, za zomrelého syna Maroška. Valéria
 • Za životnú partnerku podľa Božej vôle. Peter
 • Za obrátenie súrodencov a ich rodín, ako prosbu za milosť dobrého života, Božie požehnanie, dary Ducha Svätého a poďakovanie za doterajšiu pomoc a ochranu. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.