aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Novinka pre patrónov: Časopis Lumen klub

Novinka
"Reč je kvetinou úst!” Citátom od básnika a filozofa Martina Heideggera začína príhovor generálneho riaditeľa Rádia Lumen v nultom čísle časopisu Lumen klub, ktorý len pred pár dňami uzrel svetlo sveta. Reč teraz bude o všetkom, čo tomuto počinu predchádzalo, kto sa na príprave podieľal, komu je časopis určený a ako ho môžete získať. Rozprávame sa s generálnym riaditeľom o. Jurajom Spuchľákom a PR manažérkou Andreou Kundrovou.

 

 

Prečo po rokoch katolícke Rádio Lumen opäť vydáva časopis?

o. Juraj Spuchľák: Pretože časopis je dôveryhodnou formou bližšej komunikácie a výhradnej formy vyslania posolstva o radosti zo spoločenstva a jednoty cez informácie o podujatiach, ktoré toto spoločenstvo budujú. Teraz nám to dovoľuje odbornosť a pohotovosť našich pracovníkov.

Pre koho je časopis určený?

o. Juraj Spuchľák: Pre patrónov a klubistov, aj pre všetkých záujemcov o našu činnosť a spoločenstvo pre pomoc a modlitbu pri Rádiu Lumen.

Ako a kde ho možno získať?

o. Juraj Spuchľák: V našom rádiu, za dobrovoľný príspevok na pútiach a našich podujatiach.

 

 

Ako dlho trvala príprava časopisu?

A. Kundrová: Plánovanie trvalo niekoľko mesiacov. Prvú poradu s redakčným tímom, na ktorej sme sa dohodli na obsahovej stránke časopisu sme mali v polovici mája a odvtedy to už išlo plynule. Pustili sme sa do písania článkov, vyhľadávania fotografií a definovania grafického vyobrazenia.

Čo bolo v procese prípravy najväčšou výzvou?

A. Kundrová: Stihnúť deadline. Chceli sme, aby časopis vyšiel ešte pred prázdninami a vedeli sme, že do tlače musí ísť minimálne 2 týždne pred plánovaným termínom. Zároveň nebolo jednoduché vybrať titulnú fotografiu. Najskôr sme hľadali vo vlastnom archíve. Keď sme sa nevedeli zhodnúť na tej správnej fotke, prišla na rad fotobanka. Tu nám veľmi pomohla šikovná grafička Dominika Gajdičiarová, s ktorou spolupracujeme. Dostala zadanie asi v takomto znení “titulka by mala reflektovať generačné prepojenie mladosti so zrelosťou - jednoducho život, pôsobiť sviežo, nádejne a zároveň minimalisticky”. Či sa nám zámer podaril posúďte sami. :-)

Kto sa na príprave podieľal?

A. Kundrová: Samozrejme takýto časopis je výsledok tvorivej tímovej práce. Z rádia pridali ruku k dielu Andrea Čelková, Janka Vajcíková, Ivo Novák, Lucia Pálešová, o. Pavol Jurčaga, o. Ján Krupa, o. Ján Sabol, Miroslav Saniga, Zuzana Szakácsová, o. Juraj Spuchľák a ja. Grafiku zabezpečila Dominika Gajdičiarová.

Aký je obsah?

A. Kundrová: Časopis sme koncipovali tak, aby sa pozemskí patróni nášho rádia dozvedeli čo najviac informácií o Lumen klube. Prečo má zmysel stať sa našim patrónom, ako možno vďaka Korunke Božieho milosrdenstva získať úplné odpustky, ale aj dva mimoriadne silné príbehy našich kolegov, ktorí úprimne a otvorene rozprávajú o najťažších chvíľach svojho života. Na dvojstrane ponúkame aj prehľadný zoznam top relácií, takže stačí mať časopis po ruke a viete si rýchlo vyhľadať kedy ktorú reláciu vysielame. Na stránkach časopisu Lumen klub nájdete aj číselné informácie o tom, ako sme investovali finančné príspevky od našich patrónov, dobrodincov a podporovateľov. Plánované sú tento rok dve vydania časopisu.

Rádio Lumen už čoskoro vydá aj knihu skutočných príbehov z prvej série súťaže Preteky čnosti s CK Awertour. Možno si v nej nájdete aj ten svoj príbeh. Sledujte náš web a dozviete sa viac.