TopTip

Z domova: Pán si povolal Máriu Sabolovú, manželku gréckokatolíckeho kňaza, nášho redaktora

Pán si povolal Máriu Sabolovú, manželku gréckokatolíckeho kňaza, nášho redaktora

V piatok 1. septembra v nočných hodinách nás predišla do neba manželka gréckokatolíckeho kňaza a matka troch detí Mária Sabolová. Zomrela vo veku 32. rokov. Pohrebná liturgia za zosnulú bude v utorok 5. septembra 2017 o 11:00 h. v Kostole sv. Alžbety vo Zvolene. Obrady povedie bratislavský eparcha Mons. Peter Rusnák.

Mgr. Mária Sabolová sa narodila 3. októbra 1984 vo Vranove nad Topľou. Navštevovala Cirkevné gymnázium v Trebišove a potom absolvovala pedagogické štúdium v odbore Biológia – Geografia na Katolíckej univerzite v Ružomberku. V máji 2009 prijala sviatosť manželstva s Jánom Sabolom, a spolu s ním po jeho kňazskej vysviacke začala pôsobiť v mladej Gréckokatolíckej farnosti Zvolen, ktorej dodnes chýba materiálne zázemie. Začala súčasne pracovať ako pedagóg na Gymnáziu v Kremnici a tamojšej Špeciálnej základnej škole.

Spoločne so svojím manželom rozvíjali vo Zvolene duchovný život farnosti. V máji 2011 sa im narodilo prvé dieťa. O dva roky aj druhé. Mária Sabolová sa v tomto čase stretávala s ostatnými veriacimi matkami na modlitbách. V mestskom nájomnom byte znášala so svojou rodinou nepochopenie a sťažnosti susedov, ktorým prekážal dupot detí. V septembri 2015 nastúpila ako učiteľka na Špeciálnu základnú školu v Detve.

V marci minulého roku jej v treťom mesiaci tehotenstva diagnostikovali onkologické ochorenie. Ona sa rozhodla bojovať o život svojho dieťaťa. V septembri 2016 sa jej narodila zdravá dcérka. Mária Sabolová bojovala po pôrode so zákernou chorobu s nádejou ďalej. V posledných dňoch sa však jej stav náhle zhoršil. Odišla do neba zaopatrená sviatosťami v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici v piatok 1. septembra 2017 vo veku 32 rokov života a 8 rokov manželstva a služby pre farnosť. Ďakujeme zo srdca všetkým za lekársku, hmotnú a duchovnú starostlivosť.

Blažený pokoj a večná jej pamiatka!

o. Ján Sabol

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 28.05.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
 • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
 • Za mňa a moju sestru Magdalénu, aby sme spravili skúšky na autoškolu. Renáta
 • Za uzdravenie môjho manželstva a obnovu našej krásnej rodiny. Nech si odpustíme hriechy a nájdeme vieru, nádej a lásku. Veronika
 • Za uzdravenie, oslobodenie od závislosti alkoholu, hier a Božiu pomoc a ochranu pre priateľa Marcela. Zuzka
 • Za nášho syna Adamka, ktorý už dlho bojuje s chorobou. Lucia
 • ZA ZDRAVIE, BOŽIU POMOC A SILU VIERY PRE RODIČOV VLADIMÍRA A MÁRIU. JANA
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.