aktuality

Z domova | | Ján Sabol

Pani Anna Guziová: K Bohu a viere ma priviedla moja mama

Z domova

Na fotografii je Anna Guziová

Svedectvo pani Anny Guziovej z Banského o svojom živote s Bohom sa začína spomienkou na detstvo a jej matku. „Brávala nás pri každej príležitosti do cerkvi na liturgiu a v nedeľu to bol vždycky svätý ruženec,“ spomína si. Ako deti vedeli, ak uposlúchnu matku, že bude usmiata a spokojná.

V čase komunizmu, keď nastúpila na vysokú školu, mala jej matka obavy, ako to s ňou ako učiteľkou bude. Stretla sa so svojím duchovným otcom a ten jej poradil, aby sa modlila za svoje deti. Sľúbil jej, že príde doba, keď uvidí všetky svoje deti v chráme. A to sa jej splnilo. Keď padol komunistický režim a spoločenská situácia sa normalizoval, videla matka pani Anny Guziovej všetkých šiestich súrodencov v cerkvi.

Veľkú radosť matke pani Anny spôsobovalo, že aj v obci Banské, kam sa pani Anna presťahovala za prácou, jej dcéra kantoruje, zapája sa do života farnosti. Ako rozpráva pani Anna, bolo to „vďaka nej, vďaka Bohu, vďaka Panne Márii, ktorá nás vždycky chránila...“

Ako viera v Boha pomáhala pani Anne Guziovej z Banského aj počas vážnej choroby jej manžela, nájdete v archíve Rádia LUMEN na adrese http://lumen.sk/archiv.html v rubrike Boh v mojom živote z 31.05.2017.