TopTip

Novinka: Príďte na Lumentúru a vyhrajte pobyt v Slovenskom raji!

Príďte na Lumentúru a vyhrajte pobyt v Slovenskom raji!

Aj takéto krásy ukazuje jeseň v Ludrovskej doline

Dňa 29. októbra 2017, t. j. nedeľa, absolvujeme v poradí už dvadsiatu šiestu Lumentúru. Tentokrát sa vyberieme z dedinky Ludrová (neďaleko Ružomberka) a poputujeme asfaltovou cestou rovnomennou dolinou.

A navyše sme si pre vás pripravili veľkú súťaž! Staňte sa patrónom Rádia LUMEN priamo na Lumentúre a vyhrajte turistický pobyt pre rodinu v Slovenskom raji! Pobyt zahŕňa ubytovanie na 2 noci pre 4 osoby v ubytovaní na súkromí v Smižanoch - východisko pre turistiku v Slovenskom raji v Čingove.

Jesenná Lumentúra je vhodná pre malých aj veľkých, zdatných, aj tých menej trénovaných turistov, vítané sú rodinky s deťmi (z dopravných prostriedkov sú povolené kočíky, korčule a bicykle). Trasu si každý účastník zvolí podľa sebakritického zhodnotenia svojej momentálnej fyzickej i duševnej výbavy, koľko si bude trúfať prejsť po pohodlnej ceste, vedúcej malebným krajom pod krásnym Salatínom.

Príďte si s nami spoločne vychutnať jesenné čaro Božej prírody a poďakovať Stvoriteľovi za jej dary. Možnože nájdeme v lesných zákutiach ešte i nejaké pôvabné a chutné huby.

Stretneme sa o 09.00 hod. na parkovisku na konci dediny povedľa futbalového ihriska. Odtiaľto sa potom spoločne poberieme do Ludrovskej doliny. Po dvojkilometrovej pohodovej prechádzke „z nohy na nohu“, spojenej s vnímaním nádhernej jesennej prírody, bude pod dreveným turistickým prístreškom vonku svätá omša s pánom riaditeľom Rádia Lumen otcom Jurajom Spuchľákom. Po svätej omši budú môcť účastníci ešte individuálne vyraziť na výlety do blízkeho okolia, ktoré oplýva krásou neslýchanou-nevídanou.

Všetci priatelia krásnej slovenskej prírody a dedičstva našich predkov sú na výlete srdečne vítaní. Na spoločne strávené chvíle v prekrásne vymaľovaných zátišiach jesennej  prírody Nízkych Tatier sa teší aj prírodovedec Miroslav Saniga!

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 28.05.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
 • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
 • Za mňa a moju sestru Magdalénu, aby sme spravili skúšky na autoškolu. Renáta
 • Za uzdravenie môjho manželstva a obnovu našej krásnej rodiny. Nech si odpustíme hriechy a nájdeme vieru, nádej a lásku. Veronika
 • Za uzdravenie, oslobodenie od závislosti alkoholu, hier a Božiu pomoc a ochranu pre priateľa Marcela. Zuzka
 • Za nášho syna Adamka, ktorý už dlho bojuje s chorobou. Lucia
 • ZA ZDRAVIE, BOŽIU POMOC A SILU VIERY PRE RODIČOV VLADIMÍRA A MÁRIU. JANA
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.