aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Putujte s CK Avema a Rádiom LUMEN k Panne Márii

Novinka

Nádherný kaštieľ Lednice je tiež jednou zo zastávok pobytu

Ponúkame vám jedinečné spojenie spoznávania duchovných krás pútnických miest a oddychu v kúpeľoch. V novembri v spolupráci s CK Avema vás pozývame na putovanie k našej Matke milostivej s oddychom v známych kúpeľoch Luhačovice.

Termíny: 05. - 08.11.2017

a 10.11. - 13.11.2017


1. DEŇ

V ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, spolu so sprievodkyňou a kňazom. Odchod do národnej Baziliky Minor do Šaštína, za Sedembolestnou Pannou Máriou, Patrónkou Slovenska, sv. omša. Pokračovanie do Ledníc, kde si prehliadneme krásny zámok spolu so záhradou. Zámok s rozľahlou záhradou patrí medzi najkrajšie pamiatkové komplexy v Českej republike. Odchod do Velehradu, ubytovanie, večera.

2. DEŇ

Prehliadka Velehradu, miesto významných cirkevných udalostí a duchovných pútí. Velehrad je dodnes stotožňovaný s hlavným strediskom Veľkej Moravy a miestom cyrilo – metodských osláv. Odtiaľto sa šírilo po vzore Cyrila a Metoda kresťanstvo do okolia. Nachádza sa tu bazilika Nanebovzatia Panny Márie. Emeritný pápež Ján Pavol II. tiež navštívil toto miesto. Sv. omša (podľa možností). Odtiaľto budeme pokračovať do sv. Hostýnu, obľúbeného a vyhľadávaného mariánskeho miesta. Miestna socha Panny Márie Hostýnskej je ojedinelá na celom svete – Panna Mária s Ježiškom v životnej veľkosti totiž mätá blesky určené Tatárom. Matke Božej je pripisovaná záchrana kresťanského ľudu pred nájazdmi Tatárov roku 1241. Nachádza sa tu Kostol Nanebovzatia Panny Márie (Bazilika Minor), pred ním je Vodná kaplnka, kde vyviera zázračná voda a ďalej krížová cesta. Najvyšším vrchom je 15 m vysoká rozhľadňa s krásnym výhľadom do okolia. Ubytovanie a večera.

kúpele Luhačovice

3. DEŇ

Sv. omša a celodenný relax v bazénoch a termálnom komplexe v slávnych kúpeľoch v Luhačoviciach. Vyviera tam 6 prírodných prameňov a desiatky navŕtaných. Medzi známe patrí prameň Vincentka. Všetky z nich majú vysoký obsah minerálnych látok a patria medzi najúčinnejšie v Európe. Večera, nocľah.

4. DEŇ

Oddýchnutí a povzbudení na duši a na tele, sa vyberieme na cestu do Bratislavy. Návrat okolo obeda.

Program je spojený so svätými omšami. Zmena programu vyhradená.


To všetko za skvelú cenu iba 245€. Neváhajte a prihláste sa ihneď, keďže počet miest je limitovaný. Viac informácii TU.