TopTip

Novinka: Rádio Lumen hľadá najpokornejšieho človeka!

Rádio Lumen hľadá najpokornejšieho človeka!

Preteky čnosti s CK Awertour pokračujú! Od apríla opäť hľadáme tých najčnostnejších ľudí na Slovensku. Poznáte toho najpokornejšieho? Napíšte nám o ňom a cestujte aj vy do Svätej zeme.

V dnešnom svete sa všetci pretekajú v tom, kto bude úspešnejší, bohatší a krajší. My v Rádiu LUMEN  sa pretekáme v skutočných hodnotách. V apríli hľadáme najpokornejšieho človeka. Ak poznáte vo svojom okolí niekoho, kto si podľa vás tento titul zaslúži napíšte nám o ňom na stránke www.pretekycnosti.sk. A prečo pokora?

"Celé toto pôstne obdobie sa nesie v duchu pokánia a pokory. Byť pokorný, skromný, nesťažovať sa, neodvrávať, znášať príkoria života bez pocitu krivdy a nespravodlivosti je pre nás hriešnikov naozaj ťažké. Aj preto sme sa rozhodli hľadať v apríli najpokornejšieho človeka. Chceme počuť o skromných ľuďoch a chceme vás odmeňovať, " prezrádza PR manažérka Rádia Lumen Andrea Kundrová.

Výhercovia prvej série Pretekov čnosti s CK Awertour spolu so zástupcami Rádia Lumen pri Múre nárekov počas púte vo Svätej zemi vo februári 2017. Foto: Lukáš Poláček

Tak ako v prvej sérii aj tentokrát autor príbehu a hlavná postava získajú zájazd do Sv.zeme od generálneho partnera súťaže CK Awertour. Druhá séria obľúbenej súťaže prináša zaujímavú novinku.

"Chceli sme priniesť niečo nové, preto sme sa rozhodli, že budeme motivovať aj všetkých pravidelne hlasujúcich návštevníkov stránky www.pretekycnosti.sk. Na konci série jedného hlasujúceho odmeníme zájazdom do Sv.zeme! Takže neváhajte a hlasujte už od prvého dňa," vyzýva Andrea Kundrová.

Cieľom čnostého života je stať sa podobným Bohu. Preteky čnosti chcú byť balzamom pre ľudí nedocenených, unavených životom a zároveň motiváciou pre ostatných, ktorí si uvedomujú, že aj v tomto svete stojí za to byť mravným človekom. Vždy totiž existujú ľudia, ktorí to vidia a vážia si to. Ľudia potrebujú pohladiť pri nesení kríža. My v Rádiu LUMEN žijeme s vami vaše životy.

Od apríla 2017 hľadáme tých najčnostnejších ľudí, akých poznáte. Napíšte nám o nich a cestujte s CK Awertour do Svätej Zeme. Špeciálne vydanie relácie o púti výhercov prvej série súťaže Preteky čnosti vysielame 15. apríla 2017 (Biela sobota) o 10:00.

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 28.05.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
 • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
 • Za mňa a moju sestru Magdalénu, aby sme spravili skúšky na autoškolu. Renáta
 • Za uzdravenie môjho manželstva a obnovu našej krásnej rodiny. Nech si odpustíme hriechy a nájdeme vieru, nádej a lásku. Veronika
 • Za uzdravenie, oslobodenie od závislosti alkoholu, hier a Božiu pomoc a ochranu pre priateľa Marcela. Zuzka
 • Za nášho syna Adamka, ktorý už dlho bojuje s chorobou. Lucia
 • ZA ZDRAVIE, BOŽIU POMOC A SILU VIERY PRE RODIČOV VLADIMÍRA A MÁRIU. JANA
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.