TopTip

Pri príležitosti apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko posilní spoje aj Železničná spoločnosť Slovensko

Pri príležitosti apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko posilní spoje aj Železničná spoločnosť Slovensko TK KBS

Pri príležitosti apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko posilní svoje spoje aj Železničná spoločnosť Slovensko. Budú zavedené mimoriadne vlaky a posilnené spoje prímestskej aj diaľkovej dopravy v okolí Prešova, Košíc a Šaštína.
Každá pápežova návšteva v cudzej krajine je zaťažkávajúcou skúškou pre jej obyvateľov i infraštruktúru. A platí to aj pre Slovensko a jeho obyvateľov, ktorí sa snažili na túto udalosť dobre pripraviť. „Mimoriadny grafikon vlakovej dopravy, ktorý bude platný 14. septembra 2021 na traťovom úseku Košice - Prešov a 15. septembra na traťovom úseku Trnava – Kúty, zavádza celodenné posilové vlaky pre návoz a odvoz cestujúcich na stretnutie s pápežom v Prešove a Šaštíne a rádovo rátame s okruhom zhruba do 100 kilometrov,“ povedal hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.
Počas oboch dní vypraví národný dopravca dovedna 95 spojov, ktoré budú posilou k pravidelným 335-im vlakom jazdiacim podľa aktuálne platného grafikonu. Na jedno podujatie, spolu pôjde o tri podujatia, tak bude možné prepraviť 15 až 18-tisíc cestujúcich.
„Vo vlakoch bude platiť štandardné cestovné podľa prepravného poriadku ZSSK a teda aj bezplatná preprava. Predaj cestovných lístkov na všetkých 95 vlakov bude možný koncom tohto týždňa cez pokladnice ZSSK, internetový obchod ZSSK, mobilnú aplikáciu Ideme vlakom a v osobných vlakoch budú mať cestujúci možnosť využiť aj SMS lístok,“ povedal Kováč
Časové polohy vlakov môžu byť ešte zmenené, preto odporúčame sledovať internetové stránky Železničnej spoločnosti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa mansardata con garage, adatta come bifamiliare con garage collegati.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.