TopTip

Novinka
Putujte s CK Avema a Rádiom LUMEN k Panne Márii

Putujte s CK Avema a Rádiom LUMEN k Panne Márii

Nádherný kaštieľ Lednice je tiež jednou zo zastávok pobytu

Ponúkame vám jedinečné spojenie spoznávania duchovných krás pútnických miest a oddychu v kúpeľoch. V novembri v spolupráci s CK Avema vás pozývame na putovanie k našej Matke milostivej s oddychom v známych kúpeľoch Luhačovice.

Termíny: 05. - 08.11.2017

a 10.11. - 13.11.2017


1. DEŇ

V ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, spolu so sprievodkyňou a kňazom. Odchod do národnej Baziliky Minor do Šaštína, za Sedembolestnou Pannou Máriou, Patrónkou Slovenska, sv. omša. Pokračovanie do Ledníc, kde si prehliadneme krásny zámok spolu so záhradou. Zámok s rozľahlou záhradou patrí medzi najkrajšie pamiatkové komplexy v Českej republike. Odchod do Velehradu, ubytovanie, večera.

2. DEŇ

Prehliadka Velehradu, miesto významných cirkevných udalostí a duchovných pútí. Velehrad je dodnes stotožňovaný s hlavným strediskom Veľkej Moravy a miestom cyrilo – metodských osláv. Odtiaľto sa šírilo po vzore Cyrila a Metoda kresťanstvo do okolia. Nachádza sa tu bazilika Nanebovzatia Panny Márie. Emeritný pápež Ján Pavol II. tiež navštívil toto miesto. Sv. omša (podľa možností). Odtiaľto budeme pokračovať do sv. Hostýnu, obľúbeného a vyhľadávaného mariánskeho miesta. Miestna socha Panny Márie Hostýnskej je ojedinelá na celom svete – Panna Mária s Ježiškom v životnej veľkosti totiž mätá blesky určené Tatárom. Matke Božej je pripisovaná záchrana kresťanského ľudu pred nájazdmi Tatárov roku 1241. Nachádza sa tu Kostol Nanebovzatia Panny Márie (Bazilika Minor), pred ním je Vodná kaplnka, kde vyviera zázračná voda a ďalej krížová cesta. Najvyšším vrchom je 15 m vysoká rozhľadňa s krásnym výhľadom do okolia. Ubytovanie a večera.

kúpele Luhačovice

3. DEŇ

Sv. omša a celodenný relax v bazénoch a termálnom komplexe v slávnych kúpeľoch v Luhačoviciach. Vyviera tam 6 prírodných prameňov a desiatky navŕtaných. Medzi známe patrí prameň Vincentka. Všetky z nich majú vysoký obsah minerálnych látok a patria medzi najúčinnejšie v Európe. Večera, nocľah.

4. DEŇ

Oddýchnutí a povzbudení na duši a na tele, sa vyberieme na cestu do Bratislavy. Návrat okolo obeda.

Program je spojený so svätými omšami. Zmena programu vyhradená.


To všetko za skvelú cenu iba 245€. Neváhajte a prihláste sa ihneď, keďže počet miest je limitovaný. Viac informácii TU.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 21.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za môjho ťažko chorého syna Petra, za jeho obrátenie, uzdravenie a návrat domov k svojim najbližším, za pokoj a požehnanie celej mojej rodiny. Mama
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých veriacich manželov. Mama
  • Za zdravie babky. Dominika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.