TopTip

Z domova
Slovenská katolícka charita pozýva na Národný týždeň charity

Slovenská katolícka charita pozýva na Národný týždeň charity ZDROJ: TKKBS

Slovenská katolícka charita pozýva verejnosť na Národný týždeň charity, ktorý sa začne už najbližšiu nedeľu 9. júna a potrvá až do soboty 15. júna. Druhý ročník celonárodného podujatia sa bude niesť v duchu hesla Sila Charity je regiónoch. Od Bratislavy až po Humenné bude Charita na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť viac o svojej krásnej aj náročnej práci, zmysluplnej službe v štýle caritas - lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku – tým, ktorí potrebujú pomoc, ale aj tým, ktorí chcú sami pomáhať deťom či seniorom, trpiacim hladom, závislým, chorým, opusteným či bez strechy nad hlavou.

Slovenská katolícka charita to nie je len pomoc veriacim či zber šatstva. Aj keď SKCH na Slovensku pomáha ľuďom v núdzi už vyše 90 rokov, v spoločnosti stále prevládajú skreslené predstavy o jej fungovaní a aktivitách. „Charita robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme ale, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku. Preto sme si povedali, že by bolo dobré slovenskej verejnosti ukázať dobrotu, ktorá sa v Charite vyrába, a preto sme prišli s konceptom Národného týždňa charity,“ vysvetľuje vznik celonárodného podujatia generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

NTCH 2019 sa slávnostne začne spoločnou modlitbou na nedeľných svätých omšiach v Bratislave, Spišskej Kapitule, Prešove a Košiciach. V utorok si Charita, jej zamestnanci, dobrovoľníci, aj klienti, napríklad v Nitre a Rožňave, vyhrnú rukávy a budú upratovať verejné priestory. Vo štvrtok sa bude prezentovať a podporovať služba dobrovoľníkov formou predaja pouličného časopisu Cesta. Z Bratislavy pôjdu pracovníci Charity napríklad do škôl, kde budú realizovať besedy.

V Trnave si užijú záujemcovia pestrý program pre malých i veľkých, aj za účasti známeho šprintéra a slovenského rekordéra Jána Volka. V Považskej Bystrici vám určite zavonia Záhradná cukráreň v Detskom charitnom dome, Banskobystričania budú mať DOD v Dome pre núdznych a v Spišskej Novej Vsi sa uskutoční tradičná kvapka krvi, ktorú Spišská katolícka charite organizuje spolu s Červeným krížom. V Prešove určite nepremeškajte predstavenie historicky prvého hudobno-slovného CD dievčenského zboru Faustínky. Tvorivé dielne pre seniorov a zaujímavé prednášky o práci dobrovoľníkov budú pripravené v Humennom.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.