TopTip

Svätý Otec telefonoval s novozvoleným prezidentom USA Joeom Bidenom

Svätý Otec telefonoval s novozvoleným prezidentom USA Joeom Bidenom

Pápež František vo štvrtok 12. novembra telefonoval s novozvoleným prezidentom USA Joeom Bidenom. Potvrdil to riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni. Ešte pred pápežovým telefonátom Joeovi Bidenovi blahoželal predseda Konferencie biskupov USA.

Joeovi Bidenovi už 7. novembra zablahoželal k volebnému víťazstvu predseda Konferencie biskupov USA Mons. José H. Gomez, arcibiskup Los Angeles. Vo svojom vyhlásení publikovanom vyjadril presvedčenie, že katolíci v tomto momente dejín majú povinnosť byť budovateľmi pokoja, bratstva a vzájomnej dôvery. Okrem iného píše:

„Ďakujeme Bohu za požehnanie slobody. V týchto voľbách prehovoril americký ľud. Teraz je tu čas pre našich lídrov, aby sa spojili v duchu národnej jednoty a zaviazali sa k dialógu a kompromisu pre spoločné dobro.
Ako katolíci a Američania máme naše priority a poslanie jasné. Sme tu, aby sme nasledovali Ježiša Krista, svedčili o jeho láske naším životom a budovali jeho kráľovstvo na zemi. Verím, že v tejto chvíli v amerických dejinách majú katolíci osobitnú povinnosť byť tvorcami pokoja, podporovať bratstvo a vzájomnú dôveru a modliť sa za obnoveného ducha opravdivého vlastenectva v našej krajine.

Demokracia si vyžaduje, aby sme sa všetci správali cnostne a so sebadisciplínou. Vyžaduje si, aby sme rešpektovali slobodné vyjadrovanie názorov a aby sme s druhými zaobchádzali so dobročinnou láskou a civilizovanosťou, hoci by sme aj hlboko nesúhlasili v našich debatách o záležitostiach zákona a verejnej politiky.

Takto konajúc, uznávame že Joseph R. Biden mladší získal dostatok hlasov na to, aby bol zvolený za 46. prezidenta Spojených štátov. Blahoželáme pánovi Bidenovi a uznávame, že sa radí k niekdajšiemu prezidentovi Johnovi F. Kennedymu ako druhý prezident Spojených štátov, ktorý vyznáva katolícku vieru.“

Toľko slová vyhlásenia Mons. Gomeza, predsedu americkej biskupskej konferencie, ktorý na záver svojho textu vyprosuje pre americký národ orodovanie Panny Márie:

„Nech nám pomáha spoločne pracovať na napĺňaní krásnej vízie amerických misionárov a zakladateľov - jeden národ, ktorý má nad sebou Boha, kde sa obraňuje posvätnosť každého ľudského života a zaručuje sa sloboda svedomia a náboženstva.“

Pokiaľ ide o telefonát Svätého Otca s Joeom Bidenom, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok ráno amerického času, informoval o ňom Bidenov a Harrisovej tím. V ich komunikáte na Twitteri i v oficiálnom vyhlásení sa okrem iného uvdza, že „zvolený prezident poďakoval Jeho Svätosti za požehenanie a blahoprianie a vyjadril ocenenenie líderskej úlohy Jeho Svätosti pri podpore mieru, zmierenia a pút vzájomnosti ľudstva na celom svete“.

Telefont pápeža Františka s novozvoleným americkým prezidentom Joeom Bidenom v ten istý deň potvrdil riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.