Svietime aj vďaka vašim 2% z daní | Rádio Lumen

TopTip

Novinky
Svietime aj vďaka vašim 2% z daní

Svietime aj vďaka vašim 2% z daní

Tlačivo 2%

Aj vďaka vašej hmotnej podpore dokážeme vysielať, ďalej pomáhať a ponúkať vám služby, ktoré na duchovnej ceste potrebujete. Darujte nám aj tento rok 2% z vašich daní. V roku 2017 sa nám vďaka vašim príspevkom podarili tieto úspechy.

NÁVŠTEVY FARNOSTÍ A PÚTE - v uplynulom roku sme navštívili farnosti v obci Svinia, Liptovské Revúce, Rusovce, Skalica, Kysucké Nové Mesto, Spišské Bystré, Spišská Nová Ves a Kremnica. Spolu s nami ste putovali na 13. rozhlasovú púť do Krakova, uctili si pamiatku sv. Andreja - Svorada a Beňadika na Skalke pri Trenčíne a prišli ste nám preukázať priazeň aj na Staré Hory počas Dňa modlitieb a spoločenstva známeho tiež ako Deň otvorených dverí. Na štyri vlaňajšie Lumentúry s Miroslavom Sanigom prišli stovky milovníkov prírody i nášho Stvoriteľa. Osobne sme sa zúčastnili na Levočskej púti, či Národnej púte v Šaštíne a nevynechali sme ani účasť na Trnavskej novéne.

Redaktori Ivo Novák a Ondrej Rosík počas diskusie s farníkmi z Liptovských Revúc

VYSIELAČ V LENDAKU - aj vďaka vám sme spustili vysielač aj v tejto podtatranskej obci a zvýšili tak počet vysielačov, ktoré zabezpečujú kvalitný príjem nášho vysielania na 31. Medzi prvými rádio stanicami sme spustili skúšobné digitálne vysielanie v Bratislave, Žiline, Košiciach a Banskej Bystrici, aby ste mali viac možností ako nás počúvať.

SÚŤAŽ PRETEKY ČNOSTI - v roku 2017 sme zrealizovali druhú sériu obľúbenej súťaže v čnostiach, vďaka ktorej siedmi výhercovia cestovali do Svätej zeme. Niektorí z nich navštívili kolísku kresťanstva prvýkrát v živote.

Víťazi druhej série súťaže Preteky čnosti s redaktorkou M. Čigášovou vo Svätej zemi v novembri 2017

DVE KNIHY a DVA ČASOPISY - o vašich životoch sme vydali knihu príbehov Preteky čnosti - Pretekáme sa v skutočných hodnotách, o ktorú ste prejavili veľký záujem. Na 120 stranách s krásnymi fotografiami sa nachádza viac ako 50 dojímavých skutočných príbehov. Skôr ako vyšla táto kniha sme do života uviedli knihu spomienok na nezabudnuteľné Literárne kaviarne s Jurajom Sarvašom a Marekom Fajnorom. Pre našich patrónov sme opäť po 10 rokoch začali vydávať časopis. Tento, s názvom Lumenklub, sa dostal k viac ako 5000 ľuďom.

Zimné číslo časopisu Lumenklub pre patrónov Rádia Lumen

NOVÍ PATRÓNI - Za dvanásť mesiacov nám pribudlo 1165 nových patrónov, z čoho máme obrovskú radosť a veríme, že aj tí, ktorí v našej kampani vyhrali víkendové wellness pobyty v Kúpeľoch Brusno, v Bardejovských Kúpeľoch či v Kúpeľoch Smerdžonka, sa tešia rovnako.

DUCHOVNÁ PORADŇA NA FACEBOOKU - zaviedli sme pre vás online poradňu s duchovným otcom Jánom Sabolom - prvým čestným patrónom Lumenklubu. Každý štvrtok od 13:00 do 14:00 sa naňho desiatky ľudí obracajú s prosbou o radu, pomoc, či nasmerovanie. Skúste to aj vy!

LUMENRODINY - Pre mnohodetné slovenské rodiny zapojené v projekte Rádio Lumen spája Lumenrodiny sme zorganizovali povzbudivé pobyty na Škutovkách a v Tatranskej Lomnici. Túto pomoc rodinám môžeme uskutočňovať aj vďaka europoslankyni Anne Záborskej, ktorá je dlhoročným garantom projektu, za čo jej patrí veľká vďaka.

Lumenrodiny na Škutovkách utužovali rodinné vzťahy, vzdelávali sa a tí najmenší sa aj zabávali

OTEC ROKA NÁŠ NOMINANT- v júni 2017 v ankete časopisu Slovenka vyhral titul Otec roka v hlasovaní čitateľov náš nominant Peter Lazor z Markušoviec. Pán Peter s manželkou Adrianou vychovávajú doma päť detí. Ich domácnosť plná lásky, porozumenia a prijatia sa však stala domovom aj pre ďalšie deti z detských domovov, o ktoré sa ako profesionálni rodičia starali.

Krátko po získaní titulu Otec roka P. Lazor s rodinou povečerali s generálnym riaditeľom o. J. Spuchľákom

VYSIELACÍ SYSTÉM SEPIA - V snahe zdokonaľovať naše vysielanie, vylepšovať prácu a minimalizovať námahu všetkých, ktorí deň čo deň neprestajne pripravujú desiatky reportáží, rozhovorov, relácií a správ sme prešli na nový vysielací systém SEPIA.

Stále patríme do TOP desiatky najpočúvanejších rádií na Slovensku. A svoje miesto medzi najlepšíme si chceme udržať. Pomôcť nám môže každý z vás, komu prináleží daňová povinnosť za svoje príjmy. Ak nám z vašich daní darujete 2% určite ich využijeme na služby vám - našim poslucháčom, fanúšikom a dobrodincom. Pomôžte nám svietiť aj naďalej. Stačí doplniť vaše údaje na tlačivo, ktoré si môžete stiahnuť nižšie.

Tlačivo 2%

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.08.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Aby závažné ekonomické a politické rozhodnutia slúžili na ochranu rodiny ako pokladu ľudského spoločenstva.
  • Úmysel KBS na august: Nech je prázdninový a dovolenkový oddych spojený aj s obnovou ducha v našom národe.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za rýchle zotavenie a uzdravenie po operačnom zákroku pre novorodeniatko Adamka. Lucia s celou rodinou
  • Za zdravie a zmiernenie bolestí mojej sestry Ivety. Brat Andrej
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.