TopTip

V sobotu odvysielame svätú omšu ku cti bl. Zdenky Schelingovej

V sobotu odvysielame svätú omšu ku cti bl. Zdenky Schelingovej Kostol Povýšenia Svätého Kríža v Podunajských Biskupiciach

V Podunajských Biskupiciach sa uskutoční pútnická svätá omša ku cti bl. sestry Zdenky Schelingovej. Ponúkneme ju v priamom prenose v sobotu o 18:00. 

Sestra Zdenka sa narodila na Vianoce 24. decembra 1916 v Krivej na Orave. Ako mladé dievča sa rozhodla pre zasvätený život. Vstúpila do Kongregácie milosrdných sestier Svätého Kríža v Podunajských Biskupiciach. Pracovala ako zdravotná sestra v nemocnici v Bratislave. Za pomoc katolíckym kňazom bola v čase totality väznená a nakoniec ako nevyliečiteľne chorá krátko pred smrťou prepustená z väzenskej nemocnice. Zomrela 31. júla 1955. 

14. septembra 2003 ju blahorečil sv. Ján Pavol II. v Petržalke. Život sestry Zdenky je pre nás svedectvom obetavej lásky k blížnemu a vernosti Katolíckej cirkvi. 

Duchovné stretnutie sa tento víkend bude konať aj v rodisku sestry Zdenky - v oravskej obci Krivá. My vám ponúkneme priamy prenos z Podunajských Biskupíc v sobotu 30. júla o 18:00. Svätú omšu bude celebrovať kňaz Košickej arcidiecézy Juraj Jurica, ktorý je poslucháčom Rádia LUMEN známy aj ako autor ranných zamyslení v aktuálnom mesiaci júl 2022. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con buhardilla, garaje y una habitación en la planta.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.