TopTip

Vo Vysokej nad Uhom bola valentínska púť, tentokrát online

Vo Vysokej nad Uhom bola valentínska púť, tentokrát online TK KBS

Sviatok svätého Valentína si pripomínajú hlavne mladí. O svätom Valentínovi, ktorý žil v treťom storočí nášho letopočtu, koluje veľa legiend. Jednou je, že Valentín ako rímsky kňaz napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Táto odvaha ho nakoniec stála život. Na pútnickom mieste vo Vysokej nad Uhom už roky fungujú aj valentínske púte, zamerané na oslavu skutočnej lásky. Jedna taká, tentoraz online púť sa konala pre mladých aj počas uplynulého víkendu. 

 

Téma valentínskej púte bola jedinečnosť. Každý človek je totiž jedinečný a má svoju hodnotu. O tejto téme hovorili aj pozvaní hostia, rehoľníci Marta Andraščíková a Igor Kráľ. Podľa vicerektora Domčeka Anky Kolesárovej Tomáša Tuptu, na pochopení tejto jedinečnosti stojí objavenie pokladu, ktorý do nás vložil Boh: „Hovorili sme o vnútornej kráse, hovorili sme o sebaprijatí a vychádzali sme teda z jedinečnosti v človeku, ktorou je Boží život v človeku, že nežijeme len sami, len pre seba a len podľa seba, ale že žijeme vtedy skutočne, ak dovolíme, aby Ježiš mohol v nás žiť, aby nás Ježiš mohol milovať a aby on v nás mohol konať. A on si nás bude potom pozývať skrze jednotlivé vnuknutia, skrze situácie, do ktorých nás pozve, aby takto mohla byť zjavná jeho láska v tomto svete.“


Ako hľadať vnútornú krásu vo vzťahoch a v manželstve, zas predstavili manželia Janka a Lukáš Zubajovci. Ich rozprávanie zhrnula moderátorka púte Michaela Kiššová. „Janka veľmi pekne povedala, že ona každý deň nanovo sa musí pýtať Boha, Bože povedz mi, ako ty ma dnes vidíš. Ona svoju identitu, takisto aj Lukáš, každý deň nanovo objavujú v Bohu, tak tým môže rásť čistá láska,” uviedla. 

 

Záznam valentínskej online púte s prednáškami, svätou omšou, ako aj ďalšie zaujímavé vysielania môžete nájsť na Youtube kanáli Domčeka Anky Kolesárovej.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.