TopTip

Novinka
Ako trávia leto známe hlasy z katolíckeho rádia

Ako trávia leto známe hlasy z katolíckeho rádia

K letu patrí aj dovolenka pri mori. Majú ju v pláne aj ľudia z Rádia Lumen, alebo uprednostia naše rodné Slovensko? Prečítajte si, čo prezradili na otázku Ako budete tráviť leto 2017.


Juraj Spuchľák - generálny riaditeľ

Letnú dovolenku, na ktorú som sa tešil, prežívam u našich doma – svojej mamy a súrodencov. Ale chcem ísť aj do prírody – na oravské Beskydy a do Roháčov. Tiež budem rád, ak sa mi podarí ísť so skupinou mojich známych turistov do Slovenského raja a pozrieť si niektoré slávnosti alebo historické trhy v našich mestách. Celý dovolenkový čas budem mať radostne popretkávaný malými púšťami napríklad do Kluknavy. Ku svätým Joachimovi a Anne. Moje myšlienky však patria aj knihám – najnovšie o dejinách účty Božskému srdcu Ježišovmu, ale nezabúdam a zaujímam sa aj o nové technológie, ako napríklad možné využitie YouTube v poslaní nášho katolíckeho rádia. Myslím v blízkej budúcnosti.

Lucia Pálešová - redaktorka spravodajstva

"Leto u Pálešovcov bude a vlastne aj je prázdninové. Prispôsobujeme sa termínmi dovoleniek aj programom našim trom prázdninujúcim deťom. Určite by sme aspoň na týždeň chceli niekam vycestovať, napr. za krásami nášho Slovenska. Láka nás Liptov a jeho okolie, keďže je tam veľa možností vyžitia sa s deťmi. No a samozrejme, čo najviac láka deti je voda. Čiže určite navštívime aj kúpalisko tu v Banskej Bystrici, či iné kúpaliská v okolí. Staršieho syna a dcéru čaká v auguste denný tábor, no a nás rodičov zasa pracovné povinnosti. Keďže obidvaja s manželom pracujeme v médiách, je trochu obtiažnejšie skĺbiť moderátorské služby a redaktorské povinnosti."

Martin Šajgalík - programový riaditeľ, moderátor

"Nemám veľmi rád miesta, kde je veľa ľudí. Preto mi najviac vyhovuje byť v práci, keď sú všetci na dovolenke. Vtedy je najväčší pokoj, dá sa najlepšie sústrediť a vtedy zvyknem aj najviac a najefektívnejšie spraviť. Podobne som na tom aj s dovolenkami a oddychovaním. Najradšej idem niekam vypnúť, keď je tam čo najprázdnejšie a najmenej ľudí. Dovolenku teda zvyknem mávať až v októbri, keď sú už všetci v práci a naše dovolenkové destinácie sú prázdnejšie. Dúfam, že sa mi to podarí aj tento rok."

o. Ján Sabol, náboženský redaktor a prvý patrón Rádia Lumen

„Pekne pozdravujem poslucháčov Rádia Lumen z nádherného vidieckeho okolia Prahy. Vôbec sme si túto dovolenku neplánovali, myslím, že Pán Boh nám ju naplánoval za nás. Pred mesiacom sme ešte nevedeli, že pôjdeme do Čiech. Manželka sa tu niekoľko týždňov lieči. Okrem dobrej stravy a pohybu je našim každodenným spoločníkom aj Rádio Lumen. Pozdravujem kolegov z vysielania a prajem príjemné osvieženie počas teplých dní.“

Ivo Novák - moderátor, redaktor, PR

"Keďže máme len 9 mesačnú dcérku, nie je možné chodiť na nejaké veľké dovolenky. Najlepšie je nám u nás doma, kde sa malá Miriam Nováková cíti najlepšie. Voľné dovolenkové dni počas leta využijeme na výlety po Slovensku. Také, ktoré dovoľujú návštevu s malým dieťaťom a neobmedzujú iných návštevníkov. Preto plánujeme spolu s manželkou a dcérou relaxovať výletmi na voľne dostupné hrady, prechádzkami po lese a pre mňa ako milovníka železníc vymyslíme určite výlet spojený s kúpaním sa v nejakej vodnej nádrži."

Andrea Čelková - moderátorka, redaktorka

"Presný plán na toto leto nemám, ale rada by som navštívila miesta, ktoré sú pre mňa výnimočné, ako napríklad Vysoké Tatry či južné Slovensko. A možno sa mi práve počas tohto leta splní sen vidieť jedno mesto u našich západných susedov."

Ondrej Rosík - moderátor, redaktor

"Začiatkom júla som prežil týždeň na Liptove. Okolie Ružomberka ponúka možnosti na kúpanie, ale tiež na turistiku. Spolu s priateľkou Ivkou sme vymenili civilizáciu za šum potoka a vtáčí spev. V septembri sa spoločne chystáme do Chorvátska. Ja mám radšej kúpanie, Ivka skôr uprednostňuje výlety a spoznávanie okolia. Oboje zladíme počas týždennej dovolenky."

 

A čo vy milí poslucháči? Zhodnú sa vaše predstavy o ideálnej letnej dovolenke s našimi? Nech už sa rozhodnete akokoľvek, z Rádia Lumen vám všetkým prajeme krásne a požehnané leto! A nezabudnite mať pri tom naladené to správne rádio:)

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 20.06.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
 • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
 • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
 • Za zomrelých Eduarda a Jozefa. Eva
 • Za Božiu pomoc pri skúškach v poslednom ročníku. Matúš
 • Za môjho manžela Mareka, aby našiel vieru v Boha, odpustil a aby sme zachránili naše manželstvo a rodinu. Veronika
 • Za zdravie a vyriešenie problémov so zdravím a Božiu pomoc pre Annu a Danu
 • Za zdravie a Božie požehnanie za moju sestru Máriu a jej rodinu. Sestra Valéria
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.