TopTip

Z domova
Rádio LUMEN opäť spája Lumenrodiny

Rádio LUMEN opäť spája Lumenrodiny

Záver minuloročného stretnutia na Škutovkách

Trinásty ročník projektu Rádio LUMEN spája LUMENRODINY sme vyhlásili 1. decembra 2017. Odvtedy až do júna 2018 sa prihlásené rodiny mohli zapojiť do 3 úloh, ktoré sme prezentovali vo vysielaní vždy v piatkovej prorodinnej rubrike po 14:00. Okrem úloh sme sa rodinám venovali aj vo forme krátkych katechéz. Samotná téma aktuálneho ročníka - partnerské vzťahy - dozrela ešte na sklonku predchádzajúceho stretnutia vo Vysokých Tatrách. Lumenrodiny sa rozrastajú, z malých detí sa stali teenageri a tak téma partnerských vzťahov a zvládania rôznych úskalí vo vzťahu rodičia a deti sa stali pre viaceré rodiny mimoriadne aktuálne. 

"Spomedzi prihlásených rodín sme na základe kvality vypracovania úloh vybrali najlepšie, ktoré sa dostali na stretnutie na Škutovkách, ktoré bude v termíne 22. - 24.6. Pozvaní hostia - manželia Ambrosovci (zároveň animátori projektu) budú hovoriť o téme s biblickým základom "Ako muža a ženu ich stvoril". Odborníčka na výchovu Martina Šipošová povie viac o čistote partnerských vzťahov mladých ľudí. Štefan Patrik Kováč, vedúci spoločenstva Živá voda otvorí tému Manželská zmluva ako obraz Božej zmluvy s človekom," približuje dianie na Škutovkách Jana Vajcíková, hlavný animátor projektu z Rádia LUMEN.

13. ročník projektu Rádio LUMEN spája Lumenrodiny sa aj tento rok mohol uskutočniť vďaka podpore europoslankyne Anny Záborskej, ktorá je dlhoročným garantom projektu cieleného na rozvoj rodinného života. Medzi stálych účastníkov podujatia môžeme zaradiť aj generálneho riaditeľa Rádia LUMEN otca Juraja Spuchľáka a viacerých redaktorov známych z vysielania rádia. 

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 20.06.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
 • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
 • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
 • Za zomrelých Eduarda a Jozefa. Eva
 • Za Božiu pomoc pri skúškach v poslednom ročníku. Matúš
 • Za môjho manžela Mareka, aby našiel vieru v Boha, odpustil a aby sme zachránili naše manželstvo a rodinu. Veronika
 • Za zdravie a vyriešenie problémov so zdravím a Božiu pomoc pre Annu a Danu
 • Za zdravie a Božie požehnanie za moju sestru Máriu a jej rodinu. Sestra Valéria
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.