aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Novinka

Redaktorka Anna Božková a PR manažérka Andrea Kundrová zažili cez víkend obohacujúce stretnutia s farníkmi v Skalici. Zoznámili sa aj s autorom príbehu z knihy Preteky čnosti a jedným z najštedrejších ľudí na Slovensku.

Stretnutie so Skaličanmi prebiehalo počas troch nedeľných svätých omší. V čase, keď kňazi čítajú oznamy dostala priestor prehovoriť pred prítomnými veriacimi PR manažérka Rádia Lumen Andrea Kundrová. Tá predstavila knihu Preteky čnosti, v ktorej sa nachádza aj príbeh Mariána Balažíka o záchrane jedného Kríža. Pre Pavla Šantavého to však nie je hocijaký kríž. " Je to pre mňa symbol mojej mladosti a dedičstvo našich predkov," zdôveril sa Pavol Šantavý. Aj to je dôvod prečo tak horlivo bojoval a spolu s ďalšími obyvateľmi mesta vychýrených trdelníkov stále bojuje o jeho záchranu. Aj napriek tomu, že Pamiatkový úrad v Trnave rozhodol o zachovaní kríža, noví majitelia sa vraj chystajú v jeho okolí vyrúbať stromy. "Pevne dúfame, že to nebude začiatok konca aj tejto nádhernej pamiatky z 19.storočia," doplnil Marián Balažík.

Zľava Marián Balažík - autor príbehu o Kríži, Andrea Kundrová a Pavol Šantavý, hlavný protagonista príbehu

Počas našej návštevy sa veriaci dozvedeli aj o možnosti stať sa patrónom Rádia Lumen. Získať od nás mohli aj časopis Lumen klub či obrázky sv. Michala archanjela - patróna nášho rádia. Do Banskej Bystrice poslali veľa vrúcnych pozdravov, požehnaní a odhodlania pokračovať v evanjelizácii. Aj my ďakujeme všetkým Skaličanom, najmä dekanovi o. Romanovi Stachovičovi a miestnym kaplánom za ústretovosť a pomoc pri organizovaní podnetných stretnutí.