TopTip

Na kube zomrel storočný misionár Bruno Roccaro

 Na kube zomrel storočný misionár Bruno Roccaro

Vo veku sto rokov zomrel 3. novembra v Santa Clare na strednej Kube na infarkt katolícky kňaz Bruno Roccaro - taliansky salezián, ktorý strávil polovicu svojho života na tomto latinskoamerickom ostrove. „Dnes zomreli živé dejiny kubánskej Cirkvi, pôvodom Talian a povolaním Kubánec,“ napísali kubánski saleziáni na svojej stránke na Facebooku. Zdôraznili, že od dnešného dňa „máme večného misionára, ktorý sa prihovára za náš národ v nebi“.

Smrť kňaza oznámil na sociálnej sieti aj saleziánsky biskup Arturo González Amador. "Včera bol prijatý do nemocnice pre zlomeninu bedrového kĺbu a bol v dobrej nálade pred zákrokom. Kamarát v nebi! “ - napísal biskup.

Bruno Roccaro sa narodil v Scorzé neďaleko Benátok 23. júla 1920 ako posledné zo 17 detí. V rozhovore raz uviedol, že jeho rodina žila v „intenzívnom prostredí viery“ a všetci jeho príbuzní boli „intenzívne zapojení do pastoračnej činnosti“.

Keď dospel, prijali ho na saleziánsku vysokú školu vzdialenú 11 km od jeho domova, na ktorú denne cestoval na bicykli. V roku 1938 zložil prvé sľuby v saleziánskej spoločnosti a 3. júla 1949 bol vysvätený za kňaza. Boli to časy začiatku hlbokých spoločenských a politických zmien, ktoré sa dotkli aj mladého kňaza. V roku 1970 bol vyslaný ako misionár na Kubu, kde bol poverený organizovaním štúdií v humanitných a filozofických odboroch a 25 rokov prednášal v seminári v Havane.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.