TopTip

Novým členom Pápežskej biblickej komisie je Blažej Štrba

 Novým členom Pápežskej biblickej komisie je Blažej Štrba TK KBS

Svätý Otec František vymenoval za člena Pápežskej biblickej komisie kňaza Banskobystrickej diecézy Blažeja Štrbu. Komisia bola založená pápežom Levom XIII. v roku 1902. Pápež dal novej inštitúcii trojakú úlohu. Účinne podporovať medzi katolíkmi štúdium Biblie, vedeckými prostriedkami vyvracať chybné názory v matérii Svätého písma a študovať a osvetľovať diskutované otázky a vznikajúce problémy na biblickom poli. Komisia má teraz dvadsať členov. Členstvo je mimoriadne prestížne. 

 

Členovia biblickej komisie vrátane sekretára sú menovaní Svätým Otcom na obdobie piatich rokov na návrh kardinála predsedu. Po vypršaní tohto obdobia môžu byť vo funkcii potvrdení. Hovorí biblista Blažej Štrba: „Komisia má v pozadí chystať alebo odpovedať, zaoberať sa niektorými problémami, ktoré sú navrhnuté buď z kongregácie alebo z nejakých konferencií. Tvojí ju približne dvadsať  ľudí, ktorí skúmajú a pripravujú materiál pre dôležité vyjadrenia kongregácií. Je to práca v skrytosti, odborné štúdium, diskusie a výskum problémov, ktoré úzko súvisia s Bibliou. Takže to nie je reprezentatívna úloha alebo nejaké poslanie, ktoré sa má odrážať navonok, ale predovšetkým je to pracovné poslanie venovať sa problémom, ktoré cirkev považuje za dôležité.“

 


Biblická komisia je v súčasnosti konzultačným orgánom v službe magistéria a je spojená s Kongregáciou pre náuku viery.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.