TopTip

​Žilinská diecéza ponúka duchovné námety pred návštevou Svätého Otca

​Žilinská diecéza ponúka duchovné námety pred návštevou Svätého Otca TK KBS

Žilinská diecéza ponúka duchovné námety pred návštevou Svätého Otca Františka. Diecézny katechetický úrad v spolupráci s časopisom Naša Žilinská diecéza pripravil projekt „S Jozefom a Máriou k Ježišovi“. Jeho cieľom je pripravovať srdcia veriacich na Slovo, ktoré príde v septembri ohlásiť pápež Slovensku.
Pápež František príde od 12. do 15. septembra. Podľa riaditeľa Diecézneho katechetického úradu v Žiline Jozefa Možiešika je stretnutie s pápežom stretnutím rodiny s otcom veriacih. Nie je to teda iba zdvorilostná návšteva. “Hoci fyzicky prichádza z inej kultúry a inej krajiny vzdialenej stovky kilometrov, v duchovnom zmysle je to ako keď otec vojde do detskej izby a vstúpi tak do privátneho sveta svojich detí. Je to intímnejšie, ako obyčajná návšteva,” zdôraznil.
Jozef Možiešik hovorí, že je dôležité, aby sme boli pripravení prijať a naplniť výzvy, s ktorými Svätý Otec prichádza na Slovensko. Preto Diecézny katechetický úrad v spolupráci s časopisom Naša Žilinská diecéza pripravil projekt „S Jozefom a Máriou k Ježišovi“. “Cieľom projektu je pripravovať pôdu pre veriacich na slovo, ktoré príde v septembri ohlásiť Svätý Otec našej krajine. Tento mesiac sa necháme viesť príkladom svätého Jozefa v rozhodnutí prijať Ježiša,” povedal. 
V auguste sa inšpirovali materstvom Márie učiac sa od nej darovať Ježiša svetu. “V septembri sa skoncentrujeme na tému učeníctva a nasledovania Krista. Okrem článkov v diecéznom časopise sú súčasťou projektu aj metodické materiály na prípravné stretnutia dospelých a podnety na adoráciu a modlitbové stretnutie,” dodal Jozef Možiešik.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.