TopTip

Novinka
1. svetový deň chudobných (19.11.): Pomáhajte spolu s nami!

1. svetový deň chudobných (19.11.): Pomáhajte spolu s nami!

Stretnutie pápeža Františka s chudobnými

„Deti moje, nemilujme len slovom a jazykom, ale skutkom a pravdou“ (1 Jn 3, 18). Tieto slová apoštola Jána vyjadrujú imperatív, ktorému sa nijaký kresťan nemôže vyhnúť. Vážnosť, s akou milovaný učeník odovzdáva až po dnešok Ježišov príklad, ešte viac vystupuje v zdôraznenom protiklade medzi prázdnymi slovami, ktoré máme často na perách, a konkrétnymi skutkami, podľa ktorých sa máme hodnotiť. Láska nepripúšťa nijaké alibi: kto chce milovať tak, ako miloval Ježiš, musí nasledovať jeho príklad. To platí predovšetkým vtedy, keď ide o chudobných." (slová pápeža Františka pre Vatikánsky rozhlas)

Týmito slovami vyzýva pápež František nás všetkých, aby sme sa aktívne zapojili do 1. svetového dňa chudobných. Ten pripadá na nedeľu 19.11. Pripojte sa k našej iniciatíve v Rádiu LUMEN a pomôžte núdznym v Banskej Bystrici. V pondelok 20.11. môžete v čase od 8:00 do 12:00 osobne priniesť na adresu Rádia LUMEN na Kapitulskej 2 v Banskej Bystrici trvanlivé potraviny, šatstvo, či finančné dary pre Diecéznu charitu v Banskej Bystrici. Vaše príspevky odnesieme v pondelok popoludní do niektorého zo zariadení charity a o výsledku vás budeme informovať v našom vysielaní v utorok 21.11.

Navyše v utorok 21.11. sme pre vás pripravili špeciálne vydanie relácie Občan, v ktorom sa budeme venovať chudobe na Slovensku.

Priložte spolu s nami ruku k dielu a podporte chudobných v Banskej Bystrici - v meste, odkiaľ pre vás vysielame. Na vaše príspevky čakáme v pondelok 20.11. v čase 8:00-12:00 na Kapitulskej č. 2 v Banskej Bystrici.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.