TopTip


11. ročník Godzone tour s preškrtnutým logom

11. ročník Godzone tour s preškrtnutým logom

Aj tento rok sa uskutoční evanjelizačné Godzone tour, ktoré sa organizuje v období Týždňa Cirkvi pre mládež. Jeho tvorcovia sa rozhodli škrtnúť značku Godzone a turné nazvali: GODZONE TOUR 2019 s podnadpisom: IDE O VIAC. Téma bola oficiálne odhalená prostredníctvom videoklipu, ktorý nesie rovnaký názov.

Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone vysvetľuje posolstvo tohtoročnej témy: „Po desiatich rokoch toho, čo Pán Boh konal na Slovensku skrze Godzone sme sa rozhodli škrtnúť naše logo, aby sme vyjadrili naše presvedčenie, že to nie je o nejakých značkách, logách, marketingu, konferencii a turné. Vždy nám išlo o viac ako „len“ o projekt Godzone. Vždy išlo v prvom rade o Ježiša, o vzťah so živým Bohom. Preto sme tento rok preškrtli našu značku, čím ukazujeme, že nám vždy išlo o ohlasovanie evanjelia a budovanie Božieho kráľovstva.“

V roku 2009 prvé turné odštartovalo sériu evanjelizačných podujatí, ktoré teraz vyústia do jedenásteho ročníka. Ich cieľom je priblížiť evanjelium inovatívnym a kreatívnym spôsobom, ktorý zaujme a pritiahne mladých ľudí.

Godzone tour predstavuje sériu večerných koncertov, kde návštevníci zažijú originálny hudobno-tanečný program plný chválových modlitieb, vypočujú si jedinečné príbehy ľudí z celého Slovenska, uvidia interaktívnu divadelnú scénku a prepracovanú videoprodukciu. Týmto večerným koncertom každý deň predchádza dobročinná aktivita – pomoc charitným centrám, evanjelizácia v mestách a výchovno-zábavný program na školách. Dobrovoľníci sa tak snažia praktickou pomocou a láskou šíriť evanjelium. Do zákulisia príprav a celého diania je možné nazrieť v dokumente s názvom „Behind the stage“ z minuloročného tour.

Turné sa uskutoční 18.-22. novembra v 5 mestách Slovenska. 300-členný tím dobrovoľníkov navštívi postupne Prešov, Poprad, Žilinu, Banskú Bystricu a Bratislavu, aby priniesol radostnú zvesť o Ježišovi. Minulý ročník zaznamenal najvyššiu účasť v histórii – 22 511 ľudí. Keďže organizátori sa snažia turné sprístupniť každému, vstup je zdarma.

Večerný program na Godzone tour

Súčasne s témou organizátori zverejnili aj web, na ktorom záujemcovia nájdu ďalšie informácie: tour.godzone.sk

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom Jánom Bucom, kňazom Katolíckej cirkvi, ktorý je tiež garantom tohto projektu. Ďalšími garantmi projektu sú katolícki kňazi Ondrej Chrvala a Juraj Ďurnek SchP.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 28.01.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Aby nám Pán dal milosť bratsky spolunažívať s príslušníkmi iných náboženstiev, navzájom sa za seba modliť a byť voči všetkým otvorení.
  • Úmysel KBS na január: Aby sme boli na príhovor Panny Márie Bohorodičky chránení pred každým vírusom, ktorý zabíja telo, ale najmä dušu.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre ocka. Jozef
  • Za obrátenie. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.