TopTip

30 (k)rokov smerom k Bohu: Prečo je potrebné dávať almužnu

30 (k)rokov smerom k Bohu: Prečo je potrebné dávať almužnu

Súčasťou pôstu je aj odhodlanie dávať almužnu. V tomto týždni nás na pôstnej ceste povzbudzuje Ján Krupa, riaditeľ PRE LUMEN, n.o. v snahe dávať almužnu núdznym. 

Rádio LUMEN bude mať čoskoro na deň presne 30 rokov! A tak v pôste nastupujeme na cestu 30 krokov smerom k Bohu. Máme nádej, že aj naše rádio práve 30 rokov kráča spolu s vami smerom k Bohu. 

Na každý pôstny týždeň sme oslovili jedného z kňazov, ktorých poznáte z vysielania. Ako tretí v poradí prichádza s povzbudeniami robiť pôstne skutky náboženský redaktor Pavol Jurčaga. 

V týždni od pondelka 13. marca do soboty 18. marca urobíme ďalších 6 krokov smerom k Bohu. Urobte ich aj vy spolu s nami - počúvajte naše vysielania alebo nás sledujte na instagrame!

Každého z nás z času na čas osloví napríklad bezdomovec s prosbou o pomoc. Pápež František nás však povzbudil, aby sme neodbili týchto ľudí len hodením mince, ale aby sme sa o nich zaujímali. Skúsili ste to niekedy? Otvorili ste s nimi otázky o ich živote a systematickej pomoci? Ako to dopadlo? 

Na túto otázku budete môcť reagovať vo vysielaní Rádia LUMEN v pondelkovej rannej téme (13. marca), ktorou otvárame nový pôstny týždeň a nové povzbudenia 30 (k)rokov na ceste k Bohu. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa stretta e poco costosa per lotto di piccole dimensioni, con tetto a capanna, illuminata da lucernari Velux. Effetto mansarda al piano terra.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.