TopTip

Novinky
31. Lumentúra na Biely Kríž: Poďte s nami do prírody v Bratislave

31. Lumentúra na Biely Kríž: Poďte s nami do prírody v Bratislave Biely kríž - cieľ našej Lumentúry

Druhá Lumentúra v tomto roku, celkovo už 31. v poradí bude na západnom Slovensku. S bratislavčanmi a milovníkmi prírody ideme v nedeľu 25. augusta na Biely kríž.

Plníme sľuby a vyrážame s vami do prírody aj na západnom Slovensku! Najbližšia Lumentúra môže prilákať do prírody najmä obyvateľov nášho hlavného mesta a blízkeho okolia. Pozvaní sú samozrejme všetci milovníci prírody z celého Slovenska, ktorí sa s nami radi stretnú a ocenia relax v lese. 

Obľúbené miesto obyvateľov Bratislavy objavíme s Petrom Jurčovičom

Na Biely kríž vystúpime z Rače. Možností ako dosiahnuť tento obľúbený turistický bod s neďalekou horárňou je hneď niekoľko. My sme pre vás vybrali nenáročnú asi hodinovú vychádzku spojenú so svätou omšou v prírode. Počas cesty nás bude sprevádzať riaditeľ PRE LUMEN n.o. Radovan Pavlík, ktorý pozná túto turistickú trasu a miestne zaujímavosti. Medzi Lumen-turistov zavíta aj obľúbený meteorológ Peter Jurčovič, známy poslucháčom Rádia LUMEN. Tak ako svoje predpovede, tak aj naše putovanie osvieži zaujímavými pranostikami a výnimočným rozprávaním o svete meteorológie. Zároveň počas putovania môžete spoznať našu redakciu v hlavnom meste. Na Lumentúru sa chystajú aj dvaja naši tamojší redaktori Ján Heriban a Pavol Hudák. 

Trasa vhodná pre rodiny s deťmi a cyklistov

Od parkoviska na Potočnej ulici, odkiaľ vyrazíme, vedie k nášmu cieľu asfaltová cesta. Na Lumentúru sa tak môžete pokojne vydať aj s rodinkou. Terén je vhodný aj pre aktívnych rodičov, ktorí zoberú svoje ratolosti na turistiku v kočíku. Na 31. Lumentúre sú vítaní aj cykloturisti, ktorí túto oblasť obľubujú. Veď možno aj niekto z tímu Rádia LUMEN naberie odvahu a kopček vyšliape v sedle bicykla...

Svätá omša v prírode

K Bielemu krížu dorazíme okolo 12:00. Blízko nášho cieľa sa nachádza Sakrakopec, kde budeme mať sv. omšu s pátrom verbistom Milanom Bubákom. Mnohí z vás si ho ešte pamätajú ako zakladateľa bratislavského Univerzitného pastoračného centra. Dnes sa venuje veriacim v Petržalke a jeho myšlienky ste mohli počuť aj v rámci pravidelných zamyslení na Vatikánskom rozhlase.

Praktické informácie

Všetkým Bratislavčanom odporúčame dopraviť sa na parkovisko na Potočnej ulici v Rači autobusovým spojom č. 52, ktorý má príchod na miesto o 10:14. Parkovisko na Potočnej ulici má totiž obmedzenú kapacitu, prosíme vás preto o ústretovosť k všetkým návštevníkom prírody. Tešíme sa na vás  v nedeľu 25. augusta o 10:30!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 16.07.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
 • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie vnučky Melany a manžela Štefana a dar viery pre celú rodinu. Viera
 • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.