TopTip

Novinky
31. Lumentúra na Biely Kríž: Poďte s nami do prírody v Bratislave

31. Lumentúra na Biely Kríž: Poďte s nami do prírody v Bratislave Biely kríž - cieľ našej Lumentúry

Druhá Lumentúra v tomto roku, celkovo už 31. v poradí bude na západnom Slovensku. S bratislavčanmi a milovníkmi prírody ideme v nedeľu 25. augusta na Biely kríž.

Plníme sľuby a vyrážame s vami do prírody aj na západnom Slovensku! Najbližšia Lumentúra môže prilákať do prírody najmä obyvateľov nášho hlavného mesta a blízkeho okolia. Pozvaní sú samozrejme všetci milovníci prírody z celého Slovenska, ktorí sa s nami radi stretnú a ocenia relax v lese. 

Obľúbené miesto obyvateľov Bratislavy objavíme s Petrom Jurčovičom

Na Biely kríž vystúpime z Rače. Možností ako dosiahnuť tento obľúbený turistický bod s neďalekou horárňou je hneď niekoľko. My sme pre vás vybrali nenáročnú asi hodinovú vychádzku spojenú so svätou omšou v prírode. Počas cesty nás bude sprevádzať riaditeľ PRE LUMEN n.o. Radovan Pavlík, ktorý pozná túto turistickú trasu a miestne zaujímavosti. Medzi Lumen-turistov zavíta aj obľúbený meteorológ Peter Jurčovič, známy poslucháčom Rádia LUMEN. Tak ako svoje predpovede, tak aj naše putovanie osvieži zaujímavými pranostikami a výnimočným rozprávaním o svete meteorológie. Zároveň počas putovania môžete spoznať našu redakciu v hlavnom meste. Na Lumentúru sa chystajú aj dvaja naši tamojší redaktori Ján Heriban a Pavol Hudák. 

Trasa vhodná pre rodiny s deťmi a cyklistov

Od parkoviska na Potočnej ulici, odkiaľ vyrazíme, vedie k nášmu cieľu asfaltová cesta. Na Lumentúru sa tak môžete pokojne vydať aj s rodinkou. Terén je vhodný aj pre aktívnych rodičov, ktorí zoberú svoje ratolosti na turistiku v kočíku. Na 31. Lumentúre sú vítaní aj cykloturisti, ktorí túto oblasť obľubujú. Veď možno aj niekto z tímu Rádia LUMEN naberie odvahu a kopček vyšliape v sedle bicykla...

Svätá omša v prírode

K Bielemu krížu dorazíme okolo 12:00. Blízko nášho cieľa sa nachádza Sakrakopec, kde budeme mať sv. omšu s pátrom verbistom Milanom Bubákom. Mnohí z vás si ho ešte pamätajú ako zakladateľa bratislavského Univerzitného pastoračného centra. Dnes sa venuje veriacim v Petržalke a jeho myšlienky ste mohli počuť aj v rámci pravidelných zamyslení na Vatikánskom rozhlase.

Praktické informácie

Všetkým Bratislavčanom odporúčame dopraviť sa na parkovisko na Potočnej ulici v Rači autobusovým spojom č. 52, ktorý má príchod na miesto o 10:14. Parkovisko na Potočnej ulici má totiž obmedzenú kapacitu, prosíme vás preto o ústretovosť k všetkým návštevníkom prírody. Tešíme sa na vás  v nedeľu 25. augusta o 10:30!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie a ochranu Panny Márie pre neter Miriamku a sestru Máriu. Anna
  • Za Božie požehnanie v tehotenstve a za šťastlivý pôrod a vďaku za dar života nášho dieťatka. Manželia Gódányovci, Dunajská Streda
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.