TopTip

Novinky
32. Lumentúra na východe: Vyrážame na hrad Čičva

32. Lumentúra na východe: Vyrážame na hrad Čičva Hrad Čičva nad obcou Sedliská - cieľ našej Lumentúry.

Oslavu nášho patróna sv. Michala archanjela spojíme s vychádzkou do prírody na východnom Slovensku. Príďte aj vy v nedeľu 29. septembra!

Na poslednú tohtoročnú Lumentúru, ktorá bude už 32. v poradí, vás zavedieme  na východné Slovensko. Na krásnom hrade Čičva chceme spoločne s vami žasnúť nad históriou i nad krásami prírody v okolí hradu. A práve tam sme sa rozhodli  s vami osláviť spoločne sviatok patróna Rádia LUMEN, svätého Michala archanjela. Veríme, že sa tam 29. septembra stretneme so všetkými nadšencami prírody i histórie.

Dominanta nad Ondavou

Hrad Čičva sa týči nad obcou Sedliská v okrese Vranov nad Topľou.  Zrúcanina hradu pochádza z 13. storočia. Bol súčasťou vena Alžbety Bátoriovej, a neskôr aj jej dcéry Kataríny, ktorá sa vydala do šľachtického rodu Drugettovcov. Počas protihabsburských povstaní sa ho zmocnili vojská Františka II. Rákociho, vďaka čomu hrad utrpel rozsiahle poškodenia. Po potlačení povstania, dal generál cisárskych vojsk hrad zbúrať. Napriek tomu sú z kopca, na ktorom sa hrad týči, nádherné výhľady.   

Praktické informácie

Lumentúru začíname svätou omšou v kostolíku pod hradom o 10:30. Parkovať je možné priamo na parkovisku pod hradom. Po svätej omši nás čaká spoločný výstup na hrad. Z parkoviska je to po schodoch a turistickom chodníku stúpavého charakteru pohodovou chôdzou 30 minút cesty pešo okolo rodinnej hrobky Barkóczyovcov. Na hrad však vedie aj menej náročná cesta, ktorá je výbornou alternatívou pre kočíky, cyklistov i vozičkárov. A to z autobusovej zastávky Podčičva (z obce Sedliská) po zelenej značke.

Aj na tejto Lumentúre sa na Vás teší tím Rádia LUMEN. Stretnúť môžete kolegov z košického štúdia a tiež moderátorov denných vysielaní Iva Nováka a Andreja Baldovského. Príde aj riaditeľ PRE LUMEN n.o. Radovan Pavlík. Takto všetci spolu s vami oslávime sviatok sv. Michala archanjela. Priamo na hrade sa bude v spolupráci s obcou Sedliská podávať svätomichalský guľáš pre účastníkov Lumentúry.

Pridajte sa k nám a zažime spoločne ďalšiu nezabudnuteľnú Lumentúru.

V nedeľu 29. septembra 2019 o 10:30 na parkovisku za obcou Sedliská. Tešíme sa na Vás.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.