TopTip

Aj u nás sa modlili za nenarodených pred nemocnicami

Aj u nás sa modlili za nenarodených pred nemocnicami

Jesenná kampaň 40 dní za život, ktorá sa tento raz konala na dvoch miestach Slovenska, je za nami. Od 23. septembra do 1. novembra, teda počas 40 dní, sa modlili za nenarodené deti, ich matky, otcov a rodiny, ako aj celú spoločnosť. Pokojnou prítomnosťou v Bratislave a Prešove priamo na miestach, kde sa vykonávajú potraty, v súlade s nariadeniami svedčili o hodnote ľudského života. 

"Hoci sme sa kvôli lockdownu nemohli modliť fyzicky pred nemocnicami, modlili sme sa za nenarodené deti z domu," uviedla koordinátorka kampane Martina Bednáriková. "Kampaň sme v Bratislave a Prešove museli ukončiť predčasne, no veríme, že napriek tomu priniesla svoje ovocie. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a modlitebníkom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácii kampane. Bez ich nasadenia by sa kampaň na Slovensku nemohla uskutočniť."

Tohtoročná kampaň prebiehala celkom na 588 miestach sveta naraz. Za tento čas sa na celom svete podarilo vďaka modlitbám dobrovoľníkov zachrániť pred smrťou potratom 475 bábätiek. Na Slovensku sa počas kampane uskutočnila aj svätá omša za život a 40-hodinová modlitbová reťaz za záchranu nenarodených detí.

Viac informácii o kampani 40 dní za život je možné nájsť na stránke www.40dnizazivot.sk a na sociálnych sieťach.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.