TopTip

Novinky
Aká bola duchovná obnova s arcibiskupom Zvolenským?

Aká bola duchovná obnova s arcibiskupom Zvolenským? foto v článku: Martin Šajgalík

Za nami je 11. rozhlasová duchovná obnova pred Vianocami s bratislavským arcibiskupom-metropolitom Stanislavom Zvolenským. Zozbierali sme vaše dojmy.

Otec arcibiskup sa venoval poslucháčom Rádia LUMEN počas dvoch dní - v piatok 20. a v sobotu 21. decembra. Do vysielania ste sa tradične mohli zapojiť počas večernej časti v obidvoch dňoch. Vzácnemu hosťovi ste kládli rôzne otázky, ktoré sú pre vás dilemou v duchovnom živote. Okrem odpovedí ste počuli aj viaceré slová povzbudenia zamerané na Pannu Máriu, či život  a svedectvo sv. Jozefa a jeho oddanosti Bohu. Ako vás tieto myšlienky oslovili? Tu je výber z vašich reakcii, ktoré ste nám počas duchovnej obnovy poslali:

Veľmi sa teším duchovnej obnove, vysielanej v Rádiu Lumen, nakoľko je to moja prvá skúsenosť s touto formou obnovy. Aj keď mám už 44 rokov, len posledné roky pociťujem tiahnutie za Kristom, moja viera je tak malá a hlad po Ježišovi tak veľký. Ďakujem ešte raz a pokorne prosím o požehnanie mojej rodiny. Pán Boh zaplať. (Martina)

Už pred mesiacom, keď som zachytil v upútavke cez džingel, že hosťom má byť otec arcibiskup Zvolenský, tak som dostal takú nádhernú ozvenu do srdca, že ho mám sprevádzať modlitbami ešte skôr, než bude hosťom v Rádiu Lumen! To je môj darček pod vianočný stromček, lebo som si ho veľmi obľúbil, že prichádza ako láskavý otec medzi márnotratných synov, podobne ako pápež František! Nechcem sa veľa rozpisovať, ale predovšetkým mu potrebujem poďakovať a dať klobúk dolu pred ním za jeho láskavý prístup aj k opusteným, chorým, trpiacim, väzňom a ku nám všetkým ľuďom, a hlavne k tým, ku ktorým ho Pán pozýva... (Stanislav)

Znak pokoja s generálnym vikárom banskobystrickej diecézy, Branislavom Koppalom

Ďakujem za upriamenie pozornosti na postavu svätého Jozefa, ktorý v evanjeliách neprehovoril ani slovo, ale vykonal v pokore, v poslušnosti a v trpezlivosti veľké skutky podľa Božej vôle. V tomto mi je veľkým príkladom i povzbudením.
Ďakujem otcovi arcibiskupovi za úprimné, pokojné a jasné slová, i za osobný príklad, ako  sa cez pokornú službu Pánu Bohu i ľuďom nadobúda pokoj duše.
 (Marián)

Som po ťažkej operácii a hneď prvé slová otca arcibiskupa Mons. Stanislava Zvolenského ma oslovili, ako keby mi hovoril všetko, čo ma trápi. Pán Boh zaplať za vaše slová. Prosím o modlitbu za nájdenie odpustenia samej sebe a nachádzanie Boha v znameniach, ktoré na mňa dopustil. (Marta)

Otcovi arcibiskupovi ďakujem za jeho homíliu o sv.Jozefovi. Dali ste mi poznať, čo už dlhšie pociťujem vo svojom vnútri.Je to už 6 rokov, čo si dobrý Pán povolal moju manželku domov.Je to náročné, ale raz sa dúfam všetci stretneme doma u nebeského Otca. (Jozef)

Veľmi ma oslovila katechéza o sv. Jozefovi ako takom, ktorý nesúdil Máriu, ale bol k nej veľmi ohľaduplný. Ja som v súdení druhých veľmi rýchly, a tak sa mám od neho čo učiť. (Ladislav)

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za rozumné doriešenie rodinných záležitostí. Gabriela
  • Za zastavenie pandémie na celom svete, za tých, čo sa starajú o chorých, uzdravenie chorých a obrátenie hriešnikov, za obete pandémie a ich príbuzných. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.