TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Aké máte dojmy z našej púte v Krakove?

Aké máte dojmy z našej púte v Krakove? 15. rozhlasová púť do Krakova

Krásne počasie, kontakt s Božím milosrdenstvom, povzbudenie o. Juraja Spuchľáka, stretnutie s priateľmi, chvíle napätia pri súťaži o pobyt v Nimnici, ale aj odchod jedného z pútnikov do večnosti. To všetko priniesla 15. rozhlasová púť Rádia LUMEN do Krakova. Boli ste aj vy, alebo ste nás počúvali doma? Čo vás oslovilo na tohtoročnej púti? Na túto otázku môžete zareagovať v rannej téme v Lumenáde s Ivom Novákom v utorok 7. mája v čase 6:00-11:00.

Do Krakova každý z vás putoval so svojimi osobnými úmyslami. "Zamyslela som sa tu nad svojou rodinou, súrodencami a manželom," prezrádza pútnička na mikrofón Rádia LUMEN. Už 15 rokov, teda počas každej púte sa do Krakova vydali na púť aj cyklisti z Ludrovej z Don Bosco Tour pod vedením kňaza Jána Garaja: "Oficiálny štart sme mali z Námestova, z rodiny Chorvátovcov, ktorí počas Vianoc vyhoreli, no a k putovaniu sme pozvali všetkých, ktorí im v tej ťažkej situácii pomohli, takže sa nás nazbieralo pomerne dosť a takto sme oslávili Božie milosrdenstvo," prezrádza sympatický duchovný otec pri hlúčiku cyklopútnikov. 

Reálnu skúsenosť s Božím milosrdenstvom mali Chorvátovci na Štefana ešte v roku 2018. Po ničivom požiari ich domu sa veľa ľudí zmobilizovalo a pomáhalo im, ako sa dalo. "Pán Ježiš sa oslávil práve cez to dobro, pomoc ľudí okolo. Je to pre nás ďakovná púť," dodáva pani Chorvátová. 

Hlavným celebrantom svätej omše bol generálny riaditeľ Rádia LUMEN o. Juraj Spuchľák, ktorý túto príležitosť využil na poďakovanie sa všetkým, ktorí venujú už 15 rokov svoj čas a úsilie, aby mohli Slováci putovať do Lagievnikov a cítiť sa tam ako doma. Púte Rádia LUMEN sa začínali skromne, vo vnútorných priestoroch baziliky. Tie však onedlho boli už nedostatočné, keďže do Krakova si nachádzalo cestu rok čo rok viac a viac poslucháčov. Tohtoročný kazateľ okrem týchto faktov pripomenul, akú slobodu môže prežívať veriaci človek: "Skutočná sloboda začína tam, kde je moje srdce, či je na strane dobra, alebo zla. Byť na strane dobra, to je eucharistia. Keď sa vám zosype život ale ostane vám rovný chrbát a čisté srdce, tak ste vyhrali," uvádza generálny riaditeľ Rádia LUMEN. 

Koncert Moniky Kandráčovej

Tohtoročnú púť skrášlila svojim spevom Monika Kandráčová. Približne hodinový koncert v popoludňajšom programe potešil všetkých verných poslucháčov nášho vysielania, keďže Monika Kandráčová je už dlho jeho súčasťou a obľúbenou interpretkou v Piesňach na želanie: "Som tu po prvý raz a som mimoriadne vďačná vedeniu rádia, aj celému kolektívu, že som to mohla vidieť a zažiť."

Poslucháčka z Ľutily (okres Žiar nad Hronom) vyhrala pobyt v Nimnici

Na púti sme odmenili poslucháčku z Ľutily, ktorá sa zapojila do našej súťaže pre podporovateľov Rádia LUMEN, kúpeľným pobytom v Nimnici. Zároveň tento rok priebeh púte sprevádzala aj mimoriadna udalosť. 68-ročný pútnik z oravskej obce Štefanov náhle odišiel do večnosti. Aj napriek okamžitému zásahu lekárov sa v priestoroch Sanktuária Božieho milosrdenstva už nepodarilo zachrániť jeho život. Zomrel zaopatrený sviatosťami v prítomnosti kňaza. S vierou vo večný život sa za spásu jeho duše počas svätej omše pomodlilo 15 tisíc pútnikov, ktorí cestovali do Krakova. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.