TopTip

Zo zahraničia
Ako bude vyzerať tretí svetový deň chudobných vo Vatikáne?

Ako bude vyzerať tretí svetový deň chudobných vo Vatikáne?

Už tretí krát bude Cirkev sláviť Svetový deň chudobných. Medzi sprievodnými podujatiami bude aj koncert s mottom „S chudobnými a pre chudobných“.

Povedie ho taliansky klavirista, skladateľ a dirigent Nicola Piovani, ocenený troma Oscarmi za filmovú hudbu.

Pod Piovaniho taktovkou sa predstaví v sobotu večer 9. novembra v Aule Pavla VI. Taliansky filmový orchester. Podobne ako pri dvoch predchádzajúcich ročníkoch vystúpia aj speváci Zboru rímskej diecézy pod vedením Mons. Marca Frisinu. 

Majster Piovani vybral do programu ukážky z oskarovej hudby k filmom Roberta Benigniho Život je krásny a Pinokio. Mons. Frisina zasa ponúkne dve suity prevzaté z televíznych filmov inšpirovaných veľkými osobnosťami pápežov a svätých.

Cieľom podujatia organizovaného Pápežskou radou na podporu novej evanjelizácie je ponúknuť večer hudby a duchovnej reflexie všetkým, ktorí chcú prejaviť pozornosť voči bratom a sestrám v núdzi, a to nielen bezdomovcom, ale i rodinám v ťažkostiach a starším ľuďom. Tí budú v aule Pavla VI. usadení na čestných miestach a na záver im dobrovoľníci rozdajú potravinové balíčky.

Benefičným koncertom sa tak s týždňovým predstihom začne slávenie Svetového dňa chudobných, zavedeného pápežom Františkom vo Svätom roku milosrdenstva na termín predposlednej nedele pred začiatkom Adventu. Jeho Posolstvo k Svetovému dňu chudobných má tento rok názov «Nádej úbožiakov navždy márna nebude» (Ž 9,19).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.08.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za všetkých, ktorí pracujú a žijú na mori: za námorníkov, rybárov a ich rodiny
  • Úmysel KBS na august: Aby medzinárodný eucharistický kongres, ktorý sa bude konať v Budapešti, povzbudil veriacich k prehĺbeniu úcty ku Kristovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého Jaroslava a za zdravie a Božie požehnanie Katariny, Petra, Eleny a za celú rodinku
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moju mamu. Dcéra Valéria
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.