Ako funguje archív Rádia LUMEN? | Rádio Lumen

TopTip

Novinky
Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Rádio LUMEN vysiela 24 hodinové vysielanie. Denne ide o množstvo hodín vlastných autorských relácii, v ktorých máte možnosť zachytiť významné osobnosti cirkevného a spoločenského života, témy pozdvihujúce myseľ i ducha, alebo jednoducho chcete znova počuť seba, či svojich blízkych, ktorí sa ocitli pri mikrofóne Rádia LUMEN. Nie je nič jednoduchšie, ako sa vrátiť k množstvu relácii v našom archíve, ktorý je voľne dostupný pre všetkých!

Do archívu sa dostanete kliknutím na ikonu ARCHÍV v hornej lište v hornej časti stránky. Vami zvolenú reláciu si môžete vybrať podľa abecedy (hľadáte podľa názvu relácie). Kliknutím na ikonu prehrávača sa vám relácia spustí a vy môžete nerušene počúvať. Zároveň sa môžete v relácii posunúť dopredu, alebo dozadu podľa vašej preferencie, ktorú časť relácie chcete počúvať. Sme radi, že ako jedno z mála médii na Slovensku vám vieme v našom archíve aktuálne poskytnúť takmer 25 000 záznamov na prepočutie!

Často sa na nás obraciate s otázkou, či je možné reláciu stiahnuť. Túto službu poskytujeme len pri vybraných reláciách zväčša liturgického charakteru, alebo pri reláciách, kde nie sú použité licencie tretích strán (napríklad hudba, alebo iné produkty, ktoré nie sú vlastníctvom Rádia LUMEN). Stiahnuť si môžete napríklad záznamy svätých omší, vysielanie Rádia Vatikán, obľúbený Kalendár prírody, spravodajský súhrn dňa Infolumen a mnohé iné... Možnosť stiahnutia relácie je aktívna vedľa relácie vždy vpravo príslušnou ikonkou.

Ak máte záujem o pravidelné sledovanie relácii, ktoré nie sú dostupné na stiahnutie, odporúčame využiť službu Podcast. Systém funguje tak, že cez aplikáciu v počítači alebo v mobile sa prihlásite k odberu podcastu konkrétnej relácie. Aplikácia si pravidelne kontroluje obsah na našom webe a automaticky upozorní, ak do archívu pridáme novú reláciu. Druhá podstatná výhoda je, že mnohé tieto aplikácie si dokážu takýto obsah prevziať vopred cez klasický streaming a následne ho môžete prehrať vtedy, keď vám to vyhovuje. Treba len nájsť vhodnú aplikáciu zadaním reťazca "podcast" v obchode určenom pre vaše zariadenie, zvyčajne google Play alebo iTunes store.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 15.08.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Aby závažné ekonomické a politické rozhodnutia slúžili na ochranu rodiny ako pokladu ľudského spoločenstva.
  • Úmysel KBS na august: Nech je prázdninový a dovolenkový oddych spojený aj s obnovou ducha v našom národe.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za obrátenie súrodencov a ich rodín a ako prosbu za milosť dobrého života, Božie požehnanie a dary Ducha Svätého a poďakovanie za doterajšiu pomoc a ochranu. Anna
  • Za zdravie a Božie požehnanie za moju sestru Máriu a jej rodinu. Sestra
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.