TopTip

Novinka
Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Rádio LUMEN vysiela 24 hodinové vysielanie. Denne ide o množstvo hodín vlastných autorských relácii, v ktorých máte možnosť zachytiť významné osobnosti cirkevného a spoločenského života, témy pozdvihujúce myseľ i ducha, alebo jednoducho chcete znova počuť seba, či svojich blízkych, ktorí sa ocitli pri mikrofóne Rádia LUMEN. Nie je nič jednoduchšie, ako sa vrátiť k množstvu relácii v našom archíve, ktorý je voľne dostupný pre všetkých!

Do archívu sa dostanete kliknutím na ikonu ARCHÍV v hornej lište v hornej časti stránky. Vami zvolenú reláciu si môžete vybrať podľa abecedy (hľadáte podľa názvu relácie). Kliknutím na ikonu prehrávača sa vám relácia spustí a vy môžete nerušene počúvať. Zároveň sa môžete v relácii posunúť dopredu, alebo dozadu podľa vašej preferencie, ktorú časť relácie chcete počúvať. Sme radi, že ako jedno z mála médii na Slovensku vám vieme v našom archíve aktuálne poskytnúť takmer 25 000 záznamov na prepočutie!

Často sa na nás obraciate s otázkou, či je možné reláciu stiahnuť. Túto službu poskytujeme len pri vybraných reláciách zväčša liturgického charakteru, alebo pri reláciách, kde nie sú použité licencie tretích strán (napríklad hudba, alebo iné produkty, ktoré nie sú vlastníctvom Rádia LUMEN). Stiahnuť si môžete napríklad záznamy svätých omší, vysielanie Rádia Vatikán, obľúbený Kalendár prírody, spravodajský súhrn dňa Infolumen a mnohé iné... Možnosť stiahnutia relácie je aktívna vedľa relácie vždy vpravo príslušnou ikonkou.

Ak máte záujem o pravidelné sledovanie relácii, ktoré nie sú dostupné na stiahnutie, odporúčame využiť službu Podcast. Systém funguje tak, že cez aplikáciu v počítači alebo v mobile sa prihlásite k odberu podcastu konkrétnej relácie. Aplikácia si pravidelne kontroluje obsah na našom webe a automaticky upozorní, ak do archívu pridáme novú reláciu. Druhá podstatná výhoda je, že mnohé tieto aplikácie si dokážu takýto obsah prevziať vopred cez klasický streaming a následne ho môžete prehrať vtedy, keď vám to vyhovuje. Treba len nájsť vhodnú aplikáciu zadaním reťazca "podcast" v obchode určenom pre vaše zariadenie, zvyčajne google Play alebo iTunes store.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.