TopTip

Z domova
Ako nám bolo na Lumentúre? Ako v raji!

Ako nám bolo na Lumentúre? Ako v raji! Tomášovský výhľad - jedno z najatraktívnejších miest v Slovenskom raji

To, čo sme sľúbili, to sme aj splnili. Tento rok sme sa s Lumentúrou dostali do všetkých kútov Slovenska. Najprv sme boli na strednom Slovensku, ešte na jar v okolí Jánošíkových dier v okolí Terchovej. V lete sme zamierili na západ, do okolia Trenčína a nakoniec na jeseň našim cieľom bola Lumentúra na východnom Slovensku v národnom parku Slovenský raj. 

V nedeľu 30.9.2018 predpoludním sme vyrazili z parkoviska Ďurkovec neďaleko Spišských Tomášoviec. Naša Lumentúra začala prechádzkami cez lúky Slovenského raja z ktorých boli krásne výhľady na Vysoké a Belianske Tatry. Prvým cieľom bol Tomášovský výhľad, jeden z najznámejších turistických bodov v celom národnom parku. Neskôr sa všetci účastníci opäť presunuli na lúky s krásnym výhľadom na okolie, kde sa uskutočnila sv. omša. 

Približne 160 účastníkov našej Lumentúry v Slovenskom raji

Poslucháči Rádia LUMEN sa zastavili aj pri improvizovanom stánku rádia a zapísali si úmysly modlitieb, ktoré odznejú vo vysielaní. Naživo sa mohli stretnúť s generálnym riaditeľom Rádia LUMEN, otcom Jurajom Spuchľákom, a tiež s redaktormi Andrejom Baldovským a Katarínou Plavčanovou. 

Približne 160 účastníkov najmä z východného Slovenska si mohlo vypočuť aj odborný výklad Jozefa Kormančíka, zoológa zo správy Národného parku Slovenský raj. Nechýbal samozrejme náš tradičný sprievodca prírodou Miroslav Saniga z Ústavu ekológie lesa SAV. 

Výhľady na našej Lumentúre

Reportáž Kataríny Plavčanovej odznela v pondelkovom Infolumene (1.10.) a rozhovory Andreja Baldovského o Slovenskom raji, ktoré pripravil s Jozefom Kormančíkom, zaradíme do vysielania v rámci piatkových potuliek po prírode (pravidelne v piatok o 14:10).

Už teraz sa na vás tešíme na Lumentúrach aj v roku 2019!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.