TopTip

Z domova
Ako používať duchovnú poradňu na facebooku?

Ako používať duchovnú poradňu na facebooku? Duchovná poradňa Rádia LUMEN je príležitosťou poradiť sa s odborníkmi.

Duchovná poradňa Rádia LUMEN na sociálnej sieti Facebook sa teší čoraz väčšej popularite. Pozrite si návod na to, ako napísať svoju správu.

Každý pondelok od 13:00 sa môžete poradiť v rámci témy "cirkevné právo v živote katolíka" s profesorom Jánom Dudom. V utorok od 13:00 je príležitosť osloviť otca Pavla Hudáka s témami, ktoré súvisia so vzťahmi medzi mužom a ženou v poradni s názvom "pred svadbou NIE". Stálicou je náboženský redaktor Rádia LUMEN otec Ján Sabol, ktorý je online vždy vo štvrtok od 13:00 a je vám k dispozícii ohľadom každodenného žitia viery v rodine, či v práci v poradni s názvom "spolu v dobrom i zlom".

Často sa nám ozývate s otázkami typu: "Kedy vysielate duchovnú poradňu? Aký e-mail má otec Pavol Hudák?" Preto sme sa rozhodli pripraviť pre vás podrobný návod o tom, ako funguje duchovná poradňa Rádia LUMEN na facebooku. 

DUCHOVNÁ PORADŇA RÁDIA LUMEN - 3 KROKY AKO SA K NEJ DOSTAŤ:

1. KROK - INTERNET

Duchovná poradňa Rádia LUMEN sa nachádza na facebooku. To znamená, že sa nachádza v online priestore - teda na internete. Preto ju nikdy nevysielame a prebieha konkrétne na sociálnej sieti facebook. Na to, aby ste mohli napísať niektorému z našich odborníkov, musíte mať konto na sociálnej sieti facebook a prihlásiť sa do svojho konta.

2. KROK - VYHĽADANIE DUCHOVNEJ PORADNE NA FACEBOOKU

Keď ste prihlásený vo svojom konte na facebooku, je potrebné vyhľadať Duchovnú poradňu Rádia LUMEN na facebooku. Zadajte názov "duchovná poradňa rádia lumen" do vyhľadávača na facebooku (viď obrázok)

 

Po zadaní názvu potvrďte na klávesnici stlačením enter, alebo kliknutím na lupu

Po zadaní vyhľadávania vám zobrazí výsledky. Kliknite na "duchovná poradňa Rádia Lumen" (viď obrázok)

Potvrďte svoje vyhľadávanie kliknutím na profil našej poradne

3. KROK - PÍŠEME DO DUCHOVNEJ PORADNE

V tejto chvíli ste už na profile našej duchovnej poradne na facebooku. Kliknite na tlačidlo "páči sa mi to" a následne kliknite na tlačidlo "poslať správu" (viď obrázok). Potom sa vám otvorí klasické okno "chatu", prostredníctvom ktorého bežne komunikujete aj so svojimi priateľmi. Napíšte jednému z našich odborníkov a on sa vám ozve v odpovedi. 

Kliknite na páči sa mi to a potom môžete písať do poradne

VAŠE OTÁZKY:

Prečo nie je duchovná poradňa v živom vysielaní?

Väčšina z vás rozoberá s kňazmi v duchovnej poradni osobné problémy, o ktorých sa chcete porozprávať v diskrétnej atmosfére mimo pohľadu ostatných poslucháčov. Naša duchovná poradňa poskytuje možnosť diskutovať o svojich problémoch diskrétne a v súkromí. 

Môžem napísať niektorému z kňazov hocikedy? Napríklad aj v čase, keď oficiálne neprebieha duchovná poradňa?

Do duchovnej poradne vám odporúčame písať len v uvedenom čase, keď sú tam prítomní jednotliví poradcovia (pondelok 13:00 - 14:00 Mons. Ján Duda; utorok 13:00 - 14:00 otec Pavol Hudák; štvrtok 13:00-14:00 otec Ján Sabol). V inom čase títo duchovní otcovia nie sú prítomní v duchovnej poradni. Takisto neodporúčame vašu správu posielať v predstihu niekoľko dní pred termínom konania poradne. Duchovní otcovia sledujú vaše správy len v danom čase - online - a v tej chvíli na ne odpovedajú. Odpovedanie po termíne duchovnej poradne je zriedkavé, nakoľko našich odborníkov potom čakajú už iné povinnosti...

Môžem napísať svoju otázku aj verejne, tak aby ju videli ostatní?

Áno, je to možné. Ak chcete napísať svoju otázku verejne, napíšte ju do komentára pod status k aktuálne prebiehajúcej duchovnej poradni. Niektorí z vás už využili túto možnosť napríklad v pondelkovej duchovnej poradni v rámci témy "cirkevné právo v živote katolíka". (viď obrázok)

Mons. Ján Duda odpovedal aj na komentáre pod statusom

Duchovnú poradňu Rádia LUMEN na facebooku pre vás chceme rozširovať. O novinkách vás budeme čoskoro informovať!

 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 19.05.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Za cirkev v Afrike, aby sa prostredníctvom života vlastných veriacich stala zdrojom jednoty medzi jej národmi a znakom nádeje pre tento svetadiel.ň
  • Úmysel KBS na máj: Aby pracujúci na príhovor svätého Jozefa dokázali aj svoju prácu premeniť na službu Bohu, boli za prácu vďační a nadobudnuté prostriedky správne využívali
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za drogovo závislých a za trpiace a opustené deti. Anna
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Renátu a jej rodinu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.