TopTip

Z domova
Ako sme na dušičky spomínali na našich zosnulých

Ako sme na dušičky spomínali na našich zosnulých Hrob biskupa Rudolfa Baláža v Nevoľnom navštívil otec Juraj Spuchľák, generálny riaditeľ Rádia LUMEN, Zuzana Szakácsová - výkonná riaditeľka a Martin Šajgalík - editor programu.

V prvých novembrových dňoch si tradične spomíname na našich zosnulých. V Rádiu LUMEN sme si v tom čase spomenuli na našich zosnulých kolegov.

Nápad uctiť si modlitbou pri hroboch našich zosnulých zakladateľov a spolupracovníkov prišiel od nášho generálneho riaditeľa otca Juraja Spuchľáka. Zámerom bolo spomenúť si na ľudí, ktorí v minulosti pre rádio veľa znamenali a dnes sa na našu prácu už pozerajú, veríme, že z neba.

Biskupskú kryptu sprístupnil otcovi Jurajovi Spuchľákovi dp. Ján Vido - ekonóm trnavskej arcidiecézy.

Medzi osobnosťami, ktoré sa výrazným spôsobom pričinili o vznik Rádia LUMEN sú biskupi Pavol Hnilica a Rudolf Baláž. Prvý menovaný prišiel s nápadom vytvoriť kresťanské rádio a druhý menovaný sa myšlienky chopil aj skutkom. Hlas Rudolfa Baláža si mnohí nedomysliteľne spájali s Rádiom LUMEN a aj otec biskup v mnohom nášmu rádiu pomáhal a podporoval ho. 

Ďalšou osobnosťou, ktorú sme si modlitbou tiež uctili v úvode novembra je spišský biskup František Tondra. Práve on výrazne pomáhal aj biskupovi Balážovi v myšlienke rozšíriť kresťanské Rádio LUMEN z Banskej Bystrice na celé Slovensko a aby sa aj iní slovenskí biskupi stotožnili s myšlienkou jeho podpory. 

Hrob Miroslava Barana na cintoríne v Slovenskej Ľupči (neďaleko Banskej Bystrice) navštívil redaktor Ivo Novák aj s dcérou Miriam

Nezabudli sme ani na našich kolegov, ktorí nejaký čas odpracovali u nás v rádiu a nechali tu kus dobrej roboty. Medzi nich patril František Makovník, prvý riaditeľ Rádia LUMEN, alebo aj prvý redaktor nášho rádia Ján Jamrich. Medzi nezabudnuteľné hlasy v našom vysielaní patril aj Miroslav Baran, známy z relácie Fujarôčka moja, ktorá oslovila milovníkov folklóru. 

Všetci títo významní ľudia pre naše rádio už nie sú medzi nami. Ale veríme, že nám držia palce z neba a my im to môžeme oplatiť aspoň našou modlitbou za ich duše. A to nielen v čase prvých novembrových dní. 

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 16.12.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na december: Aby ľudia, ktorí slúžia odovzdávaniu viery, našli zrozumiteľný jazyk pre dialóg s rozličnými kultúrami.
  • Úmysel KBS na december: Nech svetlo prichádzajúceho Krista preniká naše domovy.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za zdravie, Božiu pomoc a ochranu Panny Márie a sv. Jozefa pre Zdenku
  • Za uzdravenie dcéry. Mama
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.