TopTip

Ako ste darovali dobré skutky v prvej výzve

Ako ste darovali dobré skutky v prvej výzve

V sobotu 19. februára uzavrieme v relácii Od ucha k duchu prvú charitnú výzvu z nášho projektu Daruj dobrý skutok. Vo vysielaní sa dozviete kto vyhral a tu si prečítajte, ako ste pomáhali.

Vo februári sme vás pozývali pomáhať viacdetným rodinám so starostlivosťou o malé deti. Alebo starším osobám v ich odkázanosti na pomoc. Ako ste sa popasovali s prvou výzvou? Tu je výber z vašich reakcii:

Roky v službe opatrovateľky

Pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku už od roku 2004, prešla som si za tie roky veľa rodín, aj "dobré"aj "zlé" ale aj tak ma to neodradilo a vykonávam tu prácu veľmi rada, robím ju hlavne s láskou,lebo je tu v tejto práci veľmi potrebná. Momentálne sa starám o pani, ktorá má 94 rokov, je po operácii bedrového kĺbu a potrebuje našu pomoc,to znamená, že aj v noci. Chodím na dvojtýždňové turnusy a keď som doma,tak ak potrebuje dcéra,alebo syn pomôcť s deťmi,mojimi vnúčatkami,tak idem aj k ním a aj im pomôžem, keďže nebývame spolu. Pozdravujem vás všetkých v Rádiu Lumen, myslím na vás v modlitbách, vaša patrónka Mária.

Pri deťoch sa pomoc vždy zíde

Milé Rádio Lumen,
môj zatiaľ posledný príbeh s opatrovaním detí začal telefonátom bývalej kolegyne Zuzky a prosba opatrovať ročné dieťa príbližne na pol roka. V tom čase som sa starala o svoju 93 ročnú mamičku, preto som si to musela dobre premyslieť. Išlo o vnučku kolegov lekárov s ktorými som pracovala v nemocnici. O vtedy ročnú Evičku sa prechodne starali starí rodičia, nosili mi ju skoro ráno, pretože ešte pracovali. Evička vtedy ešte sama nesedela, nelozila, nevedela dobre papať, pretože sa narodila s vrodenou vývojovou vadou srdiečka a prekonala viacero operácii. Starostlivosť o Evičku bola náročnejšia, ale ako detská sestra s bohatými skúsenosťami som to zvládala spolu aj so starostlivosťou o svoju mamičku. Evičku som si veľmi obľúbila a s láskou som sa o ňu starala.
Teraz je Evička 5,5 ročné, milé, veľmi múdre a zlaté dievčatko, zatiaľ nerozpráva, má svoj spôsob komunikácie, ale ja verím že to všetko: lásku,energiu, čas, ktorý Evičke venujeme sa nám všetkým vráti a raz nám Evička sama povie to čarovne slovíčko “ďakujem”.
Zatiaľ nám Evička to slovko “ďakujem” prejavuje radostným úsmevom, veselým smiechom a radostným objatím. 
Gitka z Golianova.

Starostlivosť o všetky generácie

Rada by som Vám napísala, ako som v minulosti pomáhala a ako pomáham teraz. 
Už ako vysokoškoláci sme mali medzi sebou spolužiakov, ktorí sa zobrali počas štúdia a mali aj dieťa. No a samozrejme, ako mladí ľudia, aj oni chceli ísť do kina, alebo si trochu spolu niekde zájsť. A tak sme my, teda ja a môj manžel, vtedy ešte len priateľ, sa im o syna postarali.
No a teraz, ja som už 3. rok a môj manžel 1. na dôchodku a staráme sa o obidve naše mamky. Jedna bude mať tento rok 90 a druhá 85 rokov (ako perlička, presne v ten istý deň). A obidve majú viacero diagnóz. Staráme sa o nich po každej stránke. Je to poďakovanie za ich starostlivosť a lásku, ktorú sme my, aj naše deti v minulosti od nich dostali. Každý deň ďakujem Pánu Bohu za to, že sa nám ešte takto držia.

Vaša poslucháčka Katarína

Mená výhercov vecných cien z e-shopu Rádia LUMEN vám oznámime v sobotnej relácii Od ucha k duchu, kde všetky vaše reakcie prečítame a oceníme. Zároveň sa spolu s pracovníčkami Slovenskej katolíckej charity dostaneme k druhej výzve. Po jej vyhlásení nám môžete znovu napísať a zapojiť sa do súťaže!

 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de casa popular con garaje y altillo.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.