TopTip

Ako tu môžu kresťania mlčať?

Ako tu môžu kresťania mlčať? zdroj foto: pexels.com

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vytkol cirkvám v Nemecku, že mlčia o hlave Ruskej pravoslávnej cirkvi patriarchovi Kirillovi. Zároveň žiadal väčšiu pomoc pre svoju krajinu.

„Ak nejaký náboženský vodca požehnáva takéto zverstvá a vraždenie ľudí, prečo ho ostatní cirkevní vodcovia neodsúdia? Ako tu môžu kresťania mlčať?“ pýtal sa Zelenskyj v stredajšom rozhovore pre týždenník „Die Zeit“.

Ukrajinský prezident sa vyjadril pri príležitosti nadchádzajúcej návštevy nemeckého kancelára Olafa Scholza v Kyjeve.

44-ročný Zelenskyj v rozhovore hovorí aj o tom, ako osobne žije od vypuknutia vojny. Nespáva viac ako päť hodín denne. Na otázku, či máva nočné mory, Zelenskyj odpovedal: „Nemôžem mať horšie nočné mory, než aké urobila ruská armáda mestu Mariupol. Alebo Buči.“

Ukrajinský prezident žiada väčšiu angažovanosť a pomoc od medzinárodných partnerov, vrátane väčších dodávok zbraní. „Musíme urobiť spoločne ešte oveľa viac, aby sme vyhrali túto vojnu,“ povedal Zelenskyj.

Zelenskyj upozornil, že na Ukrajine denne zomierajú desiatky ľudí. „Putin nenávidí myšlienku slobodného a zjednoteného života v Európe a my sme proti Putinovi. Hovorte teda, čo chcete a ako to chcete, ale pomôžte nám. Prosím,“ povedal Zelenskyj.

Zdroj: Domradio

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Barrier-free family house without a garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.