TopTip

Z domova
Aktivisti chcú zabezpečiť ochranu nenarodených detí

Aktivisti chcú zabezpečiť ochranu nenarodených detí

Aktivisti začali so zbieraním podpisov pre občiansku iniciatívu s názvom "Petícia o ochrane života". Obsahuje dve požiadavky. Od Národnej rady SR žiadajú zrušiť zákon, ktorý umožňuje bez akéhokoľvek dôvodu, počas prvých troch mesiacov tehotenstva, zbaviť nenarodené deti prvého a základného ľudského práva – práva na život. "Žiadame Národnú radu SR, aby prijala nový zákon, ktorý zabezpečí ochranu života pre nenarodené deti počas prvých troch mesiacov tehotenstva," uviedli. Druhou požiadavka je doplniť Ústavy SR o tretiu vetu: „Eutanázia sa zakazuje.“

Petičný výbor počas zbierania podpisov občanov do petície  spracuje a zašle Národnej rade SR a Vláde SR aj návrhy a odporúčania na zlepšenie sociálno-ekonomických podmienok a posilnenie práv pre deti, rodinu a ochranu manželstva. Bližšie informácie aktivisti poskytnú na adrese: peticia@wefi.sk  alebo telefonicky na čísle 0948 731 077, informoval za petičný výbor Martin Dilong.

"Je potrebné, aby sme každý urobili, čo môžeme, aby právo na život pre každú ľudskú bytosť bolo na Slovensku plne rešpektované vo všetkých jeho vývojových štádiách od počatia po prirodzenú smrť. Osobitne veľkú mieru zodpovednosti majú naši zákonodarcovia, ktorí svojimi činmi môžu posilniť rešpektovanie práva na život – zrušením nespravodlivého potratového zákona a prijatím nového zákona, ktorý bude chrániť ľudský život osobitne v prvých troch mesiacoch tehotenstva a doplnením Ústavy SR o explicitný zákaz eutanázie. Toto považujeme za cestu života," avizujú organizátori petície.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.