TopTip

AKTUALIZOVANÉ: Program Rádia LUMEN z blahorečenia 1.9.

AKTUALIZOVANÉ: Program Rádia LUMEN z blahorečenia 1.9.

Areál futbalového štadióna v košickom Čermeli bude dejiskom liturgickej slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej. Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov z celého Slovenska v tento deň do Košíc. Známe hlasy z vysielania vás budú čakať v našom propagačnom stánku v priestoroch štadiónu košickej Lokomotívy. V stánku si môžete zapísať úmysly modlitieb do vysielania, stať sa patrónom Rádia LUMEN a zakúpiť si suvenír s logom Rádia LUMEN. Na jednej z tribún sa bude nachádzať aj naše improvizované vysielacie štúdio, odkiaľ budeme naživo vysielať. Ak budete prechádzať okolo, uvidíte nás priamo pri práci a možno sa stanete aj nečakanými hosťami v našom vysielaní. Tešíme sa na vás v sobotu 1.9.2018 na slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej v Košiciach. 

Špeciálny program zo slávnosti blahorečenia na vlnách Rádia LUMEN:

Piatok 31.8.2018

18:00 Emauzy – mimoriadny prenos   Večerná vigília „S Ankou na kolenách“ – svätá omša z Dómu sv. Alžbety v Košiciach. Celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup.

19:30 Večerná vigília „S Ankou na kolenách“ – Duchovno-poetické pásmo s hudobným sprievodom Tvorivej skupiny Poetica Musica ukončené eucharistickým požehnaním.

20:45 História a my repríza z 8.3.2018. Mučenica čistoty - Anka Kolesárová. Svedectvo života 16-ročnej dievčiny, ktorá bude čoskoro vyhlásená za blahoslavenú. Hosť: cirkevný historik Peter Zubko.

21:45 Od ucha k duchu  repríza z 7.7.2018. Vysielanie z Levočskej púte 2018 - príprava na blahorečenie Anny Kolesárovej. Hostia: rektor domu Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom Pavol Hudák a vicepostulátor procesu beatifikácie Juraj Jurica.

 

Sobota 1.9.2018

06:00 Ranné spojenie špeciál  Živé vysielanie zo slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej na Štadióne TJ Lokomotíva Košice (striedané moderovanie z vysielacieho štúdia na štadióne a programu z hlavného pódia)

09:00 Modlitba radostného ruženca

10:00 Eucharistické slávenie s obradom blahorečenia  Celebruje J. Em. kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, legát pápeža Františka

12:30 Blahorečenie – štúdio: Kontakt s poslucháčmi, rozhovory s hosťami, ankety...

13:00 Zaostrené  - repríza: Akú hodnotu má čistota pre mladých v dnešnom svete

14:00 Blahorečenie – štúdio: Koncert radosti – časti z popoludňajšieho programu z futbalového Štadióna TJ Lokomotíva Košice. Účinkujú: Hanka Servická, Sima Martausová a ďalší.

15:00 Modlitba korunky v hodine Božieho milosrdenstva

Ukončenie priameho prenosu a špeciálneho vysielania zo slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej na Štadióne TJ Lokomotíva Košice.

20:15 Od ucha k duchu: Poďakovanie za blahorečenie – pobožnosť krížovej cesty s košickým pomocným biskupom Markom Forgáčom. Záznam modlitby z Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove.

 

Nedeľa 2.9.2018

10:15 Blahorečenie štúdio

10:30 Emauzy – mimoriadny prenos  Ďakovné eucharistické slávenie v Dóme sv. Alžbety v Košiciach spojené s uložením relikvií blahoslavenej Anny Kolesárovej, celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita. V závere svätej omše bude vyhlásený prípravný rok na 400. výročie mučeníckej smrti svätých košických mučeníkov.

Pozrite si aj: TÝŽDEŇ S ANKOU vás pripraví na blahrečenie

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.