TopTip

Altötting oslávi 25 rokov „Shrines of Europe“

Altötting oslávi 25 rokov „Shrines of Europe“ zdroj foto: pixabay.com

 

Pred 25 rokmi sa spojili niektoré z najznámejších mariánskych pútnických miest v Európe a vytvorili združenie „Shrines of Europe“ - „Svätyne Európy“.

Popri Altöttingu v Hornom Bavorsku toto združenie zahŕňa Čenstochovú (Poľsko), Einsiedeln (Švajčiarsko), Fatimu (Portugalsko), Lurdy (Francúzsko), Loreto (Taliansko) a Mariazell (Rakúsko).

Ich cieľom je zintenzívniť spoločnú prácu na turistickej, kultúrnej a partnerskej úrovni. Ako oznámilo mesto Altötting, strieborné výročie oslávia 2. júla v Altöttingu slávnostným ceremoniálom. Očakáva sa účasť aj primátorov spomenutých pútnických miest.

Od 23. júna do 24. júla bude možné pozrieť si v mestskej galérii výstavu fotografií „Svätyne Európy – cesta kultúry a spirituality“. Zobrazených bude 100 motívov zo spomínaných pútnických miest – od mariánskej svätyne až po devocionálne predmety a architektúru. Svoje dojmy zachytli mladí fotografi.

Altötting bude v prvý júlový víkend zároveň hostiť „Európske dní hudby“. Už viac ako 30 rokov sa tento trojdňový projekt Bavorskej hudobnej rady organizuje každé dva roky v rôznych bavorských regiónoch. Z tohto dôvodu sa na pútnickom mieste očakáva viac ako 800 hudobníkov. Ak oznámilo mesto Altötting, patria sem aj mnohé súbory od partnerov v združení „Shrines of Europe“, ktoré vystúpia na rôznych pódiách v centre mesta. Vrcholom bude festivalový koncert v sobotu večer. Tento deň sa ukončí večernou omšou v Bazilike sv. Anny a tradičným sviečkovým sprievodom.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa unifamiliar de varias plantas con garaje y una habitación en la planta baja.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.