TopTip

Altöttingská Božia Matka sa musí presťahovať

Altöttingská Božia Matka sa musí presťahovať zdroj foto: pixabay.com

Svätú kaplnku v hornobavorskom mariánskom pútnickom meste Altötting musia kompletne zrekonštruovať. Renovačné práce majú trvať sedem a pol mesiaca a podľa aktuálneho vydania „Passauer Bistumsblatt“ by sa mali začať na Popolcovú stredu (2. marca).

V pláne je oprava strechy, výmena kúrenia a elektrického vedenia, ako aj obnova podest a lavičiek. Počas rekonštrukčných prác bude Božia Matka s Dieťaťom dočasne presťahovaná do predsiene farského kostola.

V každom prípade uctievanie Božej Matky by nemalo utrpieť. Rektor pútnického miesta Klaus Metzl uistil, že bude možné zachovať kompletný bohoslužobný program milostiplnej kaplnky. Ak všetko pôjde podľa plánu, Panna Mária sa bude môcť 14. októbra vrátiť do svojho zrekonštruovaného domova.

Altötting je s viac ako 1 miliónom pútnikov ročne najväčším mariánskym pútnickým miestom v Nemecku a zároveň jedným z najväčších mariánskych pútnických miest na svete. Cieľom pútnikov je Čierna Madona. Socha Márie prišla do tejto obce okolo roku 1330, pričom osobitná úcta k Matke Božej je tam doložená od 9. storočia. V Altöttingu sa vraj koncom 15. storočia diali zázraky, čo založilo tradíciu pútí.

Zdroj: KAN

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille pour famille de 4 à 5 personnes, avec chambre au rez-de-chaussée.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.