TopTip

Novinky
Anna Kolesárová je BLAHOSLAVENÁ!

Anna Kolesárová je BLAHOSLAVENÁ! Slávnostné odhalenie farebného obrazu Anky Kolesárovej počas aktu blahorečenia.

Anna Kolesárová je blahoslavená. 1. september 2018  tak dlho zostane v srdciach veriacich, ktorí si prišli uctiť jej pamiatku na slávnosť blahorečenia. Do Košíc zavítalo až 30 000 ľudí.

Na štadióne TJ Lokomotíva v metropole východu sme nechýbali ani my. Živé vysielanie priamo z diania sme zabezpečovali vďaka košickej redakcii Rádia LUMEN a pre pútnikov bol k dispozícii aj náš stánok.

Ako sme prežívali dnešný deň, čo sme cítili a čo pre nás tento deň znamená? 

Andrej Baldovský, moderátor Ranného spojenia na blahorečení

"Cítil som sa veľmi netradične pri rannom vysielaní a to preto, že nebolo z bežného štúdia, ale z prenosového štúdia priamo v dejisku. Bola to veľmi zaujímavá skúsenosť. Páčilo sa mi ako sme naživo a interaktívne reagovali na dianie na štadióne a veľmi ma potešili aj stretnutia s poslucháčmi priamo po rannom spojení, ktoré bežne v práci nezažívam. Napriek tomu, že poslucháči počuli dvoch moderátorov, v skutočnosti viacero ľudí pracovalo okolo nás, najbližiše nám bol Martin Šajgalík a Marek Rimóci a s Juliánou sa mi vynikajúco kooperovalo. Som vďačný, že som mohol naživo vysielať priamo počas blahorečenia Anny Kolesárovej, pretože jej príklad pozitívne ovplyvnil množstvo mladých ľudí na Slovensku."

Ivo Novák, redaktor a PR 

"Pútnici sa pri našom stánku veľmi vrelo zaujímali o Anku Kolesárovú. My sme pre nich pripravili špeciálnu edíciu sviečok vyrobených pre túto slávnosť. Prichádzali k nám najmä poslucháči z východného Slovenska, s ktorými sme sa rozprávali o nových frekvenciách na východe a o tom, čo ich oslovuje v našom vysielaní. Spoznali sme mnohých našich priaznivcov, ktorí s nami pravidelne stávajú a trávia aj popoludnie."

Juliána Pavuková, moderátorka Ranného spojenia na blahorečení

"Dnešné vysielanie bolo veľmi živé, pestré, jedinečné a neopakovateľné. Každú chvíľu sa dialo niečo iné, dostávali sme aktuálne informácie, ktoré hneď išli do vysielania. Tešila som sa z poslucháčov, ktorí sa nám ozvali aj z New Yorku, Kréty a Švajčiarska. Príbeh Anky sa šíri do sveta a to je dobrá správa."

Juliána Pavuková a Andrej Baldovský si do štúdia pozvali aj o. Pavla Hudáka. Práve on je jedným z tých, ktorým vďačíme, že Anka je blahoslavená.

 Jaroslav Fabian, hovorca košickej arcidiecézy a organizátor

"Od samého začiatku sme v prípravnom tíme kládli dôraz nielen na profesionálne riešenia, organizačné zdary, ale hlavne na to, aby to pre nás bolo povzbudením v našom duchovnom živote. Po troch mesiacoch práce sa nám naozaj dostáva tej milosti, že keď sa stretneme ani si nemusíme nič povedať, len si podáme ruky a poteší nás to. A keď som dnes pri odhalení obrazu Anky Kolesárovej náhodou zazrel oči spoluorganizátorov plné sĺz a radosti bol to pre mňa veľmi silný zážitok." 

Martin Šajgalík, programový riaditeľ a moderátor popoludňajšieho vysielania

"Ja sa chcem predovšetkým poďakovať všetkým kolegom a kolegyniam, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu vysielania zo slávnosti, pretože to bol naozaj nesmierne náročný deň. Pevne verím, že ovocie našej práce padlo vhod všetkým, ktorí cestovali do Košíc a tým, ktorí nemohli do Košíc prísť osobne." 

Andrea Poláčková, PR manažérka

"Pre mňa je príbeh Anky veľmi osobný. Aj preto som dnes nechcela chýbať na slávnosti blahorečenia. Fascinuje ma skutočnosť, že také praobyčajné dievča pochádzajúce z malej dedinky na vzdialenom východe Slovenska, ktoré toho veľa v živote nestihlo dokázať, zároveň dokázalo niečo tak úchvatné, obdivuhodné a povzbudivé. Jedným jediným skutkom vernosti Bohu strhla státisíce ľudí, ktorí ju dnes právom blahorečia. Anka ďakujeme Ti!" 

Deň liturgickej spomienky božej mučeníčky je určený na 20. november. Pevne veríme, že si osvojíte aj nasledujúcu modlitbu, ktorú rozdávali dnes počas blahorečenia:

Blahoslavená Anna, Ty si v sile Ducha Svätého považovala čistotu srdca a tela za perlu vzácnejšiu než vlastný život. Vyprosuj aj mne Božiu pomoc a osobitne tieto milosti...                  

Pomáhaj mi, aby som pred svetom dokázal(a) vydávať svedectvo o vnútornej kráse človeka žijúceho s Bohom a spolu s Tebou tak mal(a) účasť na Kristovom víťazstve. Amen.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.