TopTip

Arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský vyhlásil v Bratislavskej arcidiecéze Svätomartinskú zbierku

Arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský vyhlásil v Bratislavskej arcidiecéze Svätomartinskú zbierku TK KBS

Arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský vyhlásil v Bratislavskej arcidiecéze Svätomartinskú zbierku. Financie poslúžia brnianskej charite na výstavbu obytného domu pre seniorov, ktorí nemajú prostriedky na obnovu domu po tornáde. Arcibiskup Stanislav Zvolenský oznámil Svätomartinskú zbierku prostredníctvom pastierskeho listu. „Tento rok sme sa rozhodli Svätomartinskú zbierku podľa príkladu nášho patróna venovať pre výstavbu domova pre tých seniorov, ktorí si nemôžu obnoviť z vlastných prostriedkov svoje obydlia.“
Hlavným kazateľom na záverečnej svätej omši svätomartinského trídua bol farár z Moravskej Novej Vsi Marián Kalina. Rodák zo Žiliny prežil so svojimi veriacimi tornádo, ktoré zdevastovalo ich obec i miestny kostol. Prítomným veriacim priblížil, ako túto prírodnú katastrofu prežil počas slávenia liturgie a zdôraznil, že solidarita medzi ľuďmi po nešťastí mu pripomenula to, čo vždy robil aj svätý Martin - delil sa s druhými. „Stará pani mi volala, že má životnú poistku, ktorá je vo výpovedi a ona všetko to čo má a to čo celý život šetrila, chce dať, aby pomohla týmto ľuďom. Ľuďom, ktorých vôbec nepoznala predtým. To je krása tej ľudskosti, ktorá pevne verím, že v nás je, len niekedy ju zakrývame inými vecami,“ povedal.
Svätomartinská zbierka sa koná pravidelne od roku 2009. Veriaci ju mohli podporiť priamo na svätých omšiach alebo v nasledujúcich dňoch aj prostredníctvom QR kódu priamo na bankový účet.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Haus mit Garage für schmale Grundstücke.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.