TopTip

Arcibiskup Zvolenský kňazom: Nestraťme horlivosť a lásku k veriacim

Arcibiskup Zvolenský kňazom: Nestraťme horlivosť a lásku k veriacim

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, podobne ako ostatní slovenskí otcovia biskupi, napísal kvôli obmedzeniu verejných zhromaždení list kňazom.

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, podobne ako ostatní slovenskí otcovia biskupi, napísal kvôli obmedzeniu verejných zhromaždení list kňazom. Obracia sa na nich, aby v spoločenstve niesli to, v akej pastoračnej situácii sa momentálne nachádzajú. Prosí ich o "veľkú trpezlivosť a obetavosť".

"Situácia, do ktorej vstupujeme, je náročná a zložitá. Kvôli spoločnému dobru nariadenia uposlúchneme: ich nerešpektovanie by spôsobilo iba väčšie škody. Zariaďte sa podľa nich a v tomto smere informujte aj veriacich. Je to, samozrejme, čas skúšky pre nás všetkých: buďte si však istí, že poslušnosť tomuto neľahkému rozhodnutiu biskupov prinesie dobré ovocie," píše arcibiskup Zvolenský a zdôrazňuje:

"Povzbudzujte veriacich, aby sa duchovne spojili so slávením svätých omší,
predovšetkým prostredníctvom rádia Lumen a televízie Lux. Podľa možností jednotlivých farností nech kostoly zostávajú otvorené na individuálne návštevy, modlitbu a poklonu. S horlivosťou a obetavosťou vytvorte podmienky, aby veriaci mohli prijať sviatosť zmierenia a sviatosť oltárnu."

"Je zrejmé, že vo viacerých oblastiach utrpíme straty. Ale sme presvedčení, že milosrdný a štedrý Pán nám to inde vynahradí. Ak sa jedny dvere zatvoria, Pán vždy otvorí nejaké iné. Pamätajte na to, prosím, a v tomto duchu hľadajte aj spôsoby ako nestratiť horlivosť a lásku k veriacim, ktorí sú zverení do našej starostlivosti, aj keď teraz im môžeme slúžiť len na individuálnej báze," dodáva v liste arcibiskup.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.