TopTip

Arcibiskup Zvolenský prosí veriacich o modlitbu za obete COVID-19

Arcibiskup Zvolenský prosí veriacich o modlitbu za obete COVID-19 TK KBS

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, arcibiskup Stanislav Zvolenský prosí v mene slovenských biskupov všetkých veriacich o modlitbu za obete ochorenia COVID-19. Podľa bratislavského arcibiskupa je rovnako dôležité modliť sa aj za zdravotníkov, za chorých, aj za tých, ktorí majú strach. Arcibiskup hovorí, že ho bolí každá správa o úmrtí konkrétneho človeka. Myslí na ich blízkych, ktorých zahŕňa modlitbami, aby pocítili, že nie sú sami. Arcibiskup zdôraznil, že správy o úmrtiach nie sú iba čísla, ale sú to osudy ľudí, ktorí prišli o to najcennejšie, čo mali – vlastný život. 

Tak, ako si uvedomujeme nebezpečenstvo z nového koronavírusu, uvedomujeme si aj potrebu modlitby. Hovorí to bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský: „Využívam preto príležitosť, aby som vás všetkých povzbudil k modlitbe. Modlitba je totiž chvíľa, kedy Pánovi prednášané ťarchu našich utrpení, aj ťarchu z tajomstiev, teda z otázok, na ktoré nevieme odpovedať, ale zároveň aj prežívame vedomie, že napriek tomuto všetkému sme v rukách milosrdného a dobrého nebeského Otca.“

Predseda Konferencie biskupov Slovenska ďakuje Pánovi za všetkých, ktorí majú ducha modlitby a modlia sa či už sami alebo v spoločenstve. Arcibiskup hovorí, že úmyslov v súvislosti s koronavírusom je veľa. „Či už za zomrelých, aby dosiahli večné šťastie, za uzdravenie chorých či za príbuzných, ktorí stratili niekoho, aby ich Pán potešil, aby ich posilnil,“ povedal.
Pdľa arcibiskupa Zvolenského je dôležitá modlitba aj za všetkých, ktorí majú strach. „To je modlitba za nás všetkých. Je nevyhnutná modlitba za tých, ktorí chorým pomáhajú, teda za lekárov, zdravotníkov alebo za všetkých tých, ktorí v systéme ochrany zdravia sa snažia pomáhať chorým a brániť šíreniu nákazy,“
zdôraznil.
Arcibiskup Stanislav Zvolenský hovorí, že prosí, aby nám bol dobrotivý Boh aj v tejto ťažkej situácii milostivý. „A Z modlitby čerpajme nádej, že Boh, milosrdný Otec nás neustále nesie vo svojom srdci a nás duchovne objíma,“ dodal.
Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský ubezpečuje o modlitbách za všetkých, ktorí ochorením COVID-19 trpia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Attraktives Haus mit Keller.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.