TopTip

Z domova
Arcibiskup Zvolenský vysvätil za kňaza poľského rehoľníka

Arcibiskup Zvolenský vysvätil za kňaza poľského rehoľníka ZDROJ: TKKBS

V Bazilike Narodenia Panny Márie v Marianke bola cez víkend kňazská vysviacka a primície. Z rúk bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského prijal sviatosť kňazstva poľský rehoľník z Kongregácie tešiteľov Faustin Wesolowski. V nedeľu počas tradičnej púti k svätej Anne slúžil svoju prvú svätú omšu.

Páter Faustin pochádza z Poľska. Posledné štyri roky rehoľnej a kňazskej formácie absolvoval u nás a naša krajina mu tak prirástla k srdcu, že sa rozhodol prijať kňazstvo u nás. „Mám aj takú súkromnú úctu voči nášmu arcibiskupovi. Ja som sa tešil, že tu presne on bol svätiteľom. Tuto naozaj na Slovensku sa cítim ako doma a presne to, čo som zažil v slovenskej cirkvi, chcel som aj zdieľať tým, že chcem byť tuto vysvätený a chcem tuto začať svoje pôsobenie v kňazstve," povedal. Novokňaz Faustin Wesolowski hovorí, že od rodičov dostal doma lásku aj všetko po materiálnej stránke a práve v jeho rodnom meste pôsobia tešitelia, ktorí ho svojim životom oslovili. „Mal som všetko a hľadal som hrdinstvo života, proste niečo také výnimočné, čo nenájdem v súčasnom modernom svete a presne toto som našiel v reholi," uviedol.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 16.07.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
 • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie vnučky Melany a manžela Štefana a dar viery pre celú rodinu. Viera
 • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.