TopTip

Arcidiecézne centrum mládeže v Bratislave pripravilo novú sériu podcastov o sviatosti zmierenia

Arcidiecézne centrum mládeže v Bratislave pripravilo novú sériu podcastov o sviatosti zmierenia TK KBS

Arcidiecézne centrum mládeže v Bratislave pripravilo novú sériu podcastov o sviatosti zmierenia. V tomto populárnom audioformáte ponúka odpovede na zaujímavé otázky v súvislosti so spovedaním sa. Hosťom, ktorý odpovedá na otázky mladých v podcastoch, je verbista Milan Toman, ktorého príjemne prekvapilo, že mladí majú záujem prehĺbiť si poznanie o sviatosti zmierenia. „Hovorí sa, že mladí sú najlepší evanjelizátori mladých, lebo vnímajú, čím mládež prechádza, čo je pre nich výzva, čo potrebuje a možno práve po pandémii potrebujú mladí počuť znova o sviatosti zmierenia a počuť o ovocí, ktoré nám táto sviatosť prináša do našej duchovnej cesty, do nášho života, ako obnovuje život a pokoj v našom vnútri, tak verím, že tieto podcasty budú pre nich povzbudením,“ povedal.
Prvý podcast bol už zverejnený a páter Toman v ňom ponúka odpoveď a inšpiráciu, ako sa dobre pripraviť na sviatosť zmierenia. „Hlavne by celá príprava mala byť v atmosfére modlitby. Je to Duch Svätý, ktorý nám pomáha spoznať Božie milosrdenstvo, ktorý nám pomáha spoznať seba a kto už len pozná seba samého tak dobre, ako nás pozná Boh? Preto vzývame Ducha Svätého, aby nám pomáhal.“
V podcastoch Arcidiecézneho centra mládeže zaznejú odpovede aj na otázky: Čo ak som už dlho nebol na spovedi? alebo Ako počúvnuť radu Svätého Otca Františka a nezamerať sa na hriech, ale stretnutie s milosrdným Otcom? Podcastový kanál môžete nájsť na všetkých známych platformách pod názvom Mládež BA.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille à un étage. Le garage peut être supprimé. Adaptée aux terrains larges ou étroits.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.