TopTip

Asociácia exorcistov vydala novú knihu pre vysluhovanie exorcizmu

Asociácia exorcistov vydala novú knihu pre vysluhovanie exorcizmu

Medzinárodná asociácia exorcistov publikovala v padovskom vydavateľstve Edizioni Messaggero "Pravidlá pre vysluhovanie exorcizmu vo svetle nových obradov exorcizmu". Kniha, pôvodne zamýšľaná pre úzky okruh kňazov, ktorí sú v cirkvi poverení touto službou, sa tak stáva príležitosťou pre všetkých záujemcov, aby získali znalosti o tejto službe, opradenej senzáciachtivými či hororovými historkami. Určená je však najmä "vysluhovateľom exorcizmu a tým, ktorí sa na túto službu pripravujú."

Zväzok vyšiel v asociácii, ktorá má dnes viac ako 800 členov pôsobiacich po celom svete. Toto združenie získalo právne schválenie od Kongregácie pre klérus 13. úna 2014, avšak jeho dejiny sú oveľa staršie - takmer pred tridsiatimi rokmi sa talianski a zahraniční exorcisti, vrátane vedúcich talianskych postáv Gabriela Amortha a Candida Amantiniho, začali stretávať, organizovať stretnutia a vzájomne sa informovať o činnosti prostredníctvom obežníka.

Príručka prináša všeobecný prehľad o pôsobení diabla v našich dejinách a obrade exorcizmu, vďaka ktorému cirkev vyslobodzuje z veľkého utrpenia nemálo bratov a sestier. Zväzok vznikol na základe načúvania a pracovných skúseností členov asociácie a predhovor napísal pápežský vikár pre mesto Rím, kardinál Angelo de Donatis. Smernice preskúmali, opravili a k ich vydaniu asociáciu oprávnili vatikánske kongregácie - pre klérus, pre Boží kult a disciplínu sviatostí a pre náuku viery. Nenahradzujú žiadny úradný dokument schválený cirkvou, avšak podporujú tradičné cirkevné učenie, aby pomohli "zlepšiť služby chorej realite narušenej diabolským pôsobením," s ktorým sa exorcisti denne stretávajú.

Ako informoval Vatican News Mons. Karel Orlita, súdny vikár Diecézneho cirkevného súdu v Brne a prezident Akadémie kánonického práva, kniha vyjde v češtine, a to pod názvom "Pravidlá vysluhovania exorcizmu v katolíckej cirkvi v súlade s platným obradom". Na jej preklade pracovala niekoľko rokov komisia Medzinárodnej asociácie exorcistov v Českej a Slovenskej republike, ktorú Mons. Orlita koordinuje. Zväzok vychádza vo vydavateľstve Akadémie kánonického práva a v spolupráci s česko-slovenskou sekciou. Nebude určený pre širokú verejnosť, avšak pre kňazov a pracovníkov v cirkvi sa stane sprievodcom pri formácii nových exorcistov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.