TopTip

Z domova
Biednym v srdci Slovenska sme pomohli vďaka vám

Biednym v srdci Slovenska sme pomohli vďaka vám

redaktor Ivo Novák v sklade Domu sv. Alžbety v rozhovore s p. riaditeľkou Ľubicou Michalíkovou (foto Martin Šajgalík)

Pápež František vyzval veriacich na celom svete, aby sa k 1. svetovému dňu chudobných pripojili nielen slovom, ale aj skutkom. Výzvu sme prijali aj v Rádiu LUMEN a počas predĺženého víkendu sme vás pozvali priniesť k nám do Rádia LUMEN veci pre chudobných. Oblečenie, trvanlivé potraviny a finančné dary ste priniesli na adresu nášho rádia v pondelok predpoludním. Medzi prvých darcov v Banskej Bystrici patrili príslušníci mestskej polície. Poslucháči sa na sekretariáte stretávali s našou administratívnou pracovníčkou Ľudmilou Lichvárovou: "Prijali sme niekoľko vriec oblečenia pre dospelých, ale aj pre deti. Niektorí doniesli aj zošity pre deti, ba dokonca celkom nové veci."

V pondelok 20.11. podvečer sme naložili auto a ako prvé sme navštívili Dom sv. Alžbety v Banskej Bystrici. Ide o krízové centrum pre matky s deťmi v núdzi, ktoré sa stretli s násilím rôzneho druhu. "Ďakujeme všetkým darcom, ktorí na nás myslia. V týchto dňoch ešte postradáme hygienické potreby pre ženy, ale aj pre celé zariadenie," rozhovorila sa riaditeľka Domu Ľubica Michalíková.

Druhá, väčšia časť ošatenia skončila v Dome pre núdznych banskobystrickej diecéznej charity. "Veľká vďaka poslucháčom Rádia LUMEN za ich štedrosť pre núdznych. V našom prípade sú to ľudia bez domova, ktorí majú obrovské množstvo problémov, takže vašu pomoc určite využijeme," poďakoval otec Radoslav Bujdoš, riaditeľ Diecéznej charity v Banskej Bystrici.

V oboch zariadeniach sme nechali aj finančnú pomoc od vás vo výške 100 eur zhodne pre každé zariadenie. Za vašu štedrosť vám zo srdca ďakujeme!

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.