TopTip

Z domova
Biskup Jozef Haľko si pripomenul 25 rokov kňazskej vysviacky

Biskup Jozef Haľko si pripomenul 25 rokov kňazskej vysviacky

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko si pripomenul 25 rokov kňazskej vysviacky spolu s ďalšími jubilujúcimi oltárnymi spolubratmi. Biskup ich povzbudil k vytrvalosti na ceste povolania pri spoločnej svätej omši v Katedrále svätého Martina v Bratislave. Podľa biskupa je dôležitá v kňazskom povolaní najmä modlitba.

Haľko ďakoval Bohu za 25 rokov kňazstva s oltárnymi spolubratmi, ktorí si tiež pripomínajú štvrťstoročie kňazskej služby. Bratislavský pomocný biskup povzbudil jubilujúcich kňazov k vytrvalosti v povolaní. „Recept na vytrvalosť v kňazskom povolaní je byť mužmi modlitby. Kňaz, ktorý adoruje, modlí sa ruženec, slúži s bázňou svätú omšu a modlí sa breviár tak ako má, obstojí," uviedol.

Bratislavský pomocný biskup hovorí, že za 25 rokov kňazstva je najviac vďačný za to, že jeho život má zmysel. „Viem odkiaľ kam treba kráčať a že viem aj to, keď kráčam mimo cesty, že sa na ňu mám vrátiť," uviedol biskup Haľko, ktorý bol vysvätený za kňaza 4. júla 1994 v Trnave. Za biskupa bol vysvätený o takmer 18 rokov neskôr, v marci v roku 2012

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.